XCOM: Enemy Within już na rynku!

XCOM: Enemy Within już na rynku!13.11.2014 18:12
XCOM: Enemy Within już na rynku!
Zbigniew Kowal

Na komputerach osobistych Enemy Within był dużym rozszerzeniem do XCOM: Enemy Unknown i wymagał podstawowej wersji gry do zagrania. W przypadku wersji mobilnej takiego ograniczenia nie ma. Na rynku pojawiła się wersja która pozwala cieszyć się wszystkim dodatkami wydanego w 2013 roku produktu. Niestety, wymagania sprzętowe są zabójczo wysokie.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej na temat XCOM: Enemy Unknown to dosyłam Was do jednego z moich poprzednich wpisów. Dzisiaj natomiast postaram się przybliżyć zmiany jakie wprowadzono wraz z pojawieniem się XCOM: Enemy Within.

412088580522116006

Główną i chyba najważniejszą różnicą w stosunku do poprzednika jest pojawienie się nowego surowca o nazwie meld. Jest to rodzaj nanotechnologicznych robocików, które potrafią zmodyfikować ludzki genotyp. Dzięki temu gracz uzyskuje możliwość genetycznego ulepszania żołnierzy, łącząc ludzkie ciało z elementami mechanicznymi. Naturalnie dostępne są modyfikację ofensywne jak również defensywne.

Wprowadzenie meld wymusiło pojawienie się nowej klasy żołnierza – Mec Troopera. By jednak uzyskać do niego dostęp, najpierw należy zbudować specjalny budynek. Wysyłając do niego jednostki pozbawiamy je dotychczasowych umiejętności, zyskując w zamian zupełnie nowe. Po serii biomechanicznych zabiegów możemy otrzymać cyberżołnierza występującego w trzech odmianach: Paladyn, Strażnik oraz Opiekun. Każda z klas różni się od siebie zdolnościami specjalnymi.

412088580522312614

XCOM: Enemy Within wprowadza do zabawy także dwa nowe gatunki obcych, nowe mapy, bronie oraz dodatkową zawartość przeznaczoną do rozgrywek wieloosobowych. Reasumując jest to bardziej podrasowana wersja starszego XCOM: Enemy Unknown, który do niedawna był dostępny w App Store za niecałe 9 euro.

Jak już wspomniałem na wstępie, XCOM: Enemy Within ma dość potężne wymagania sprzętowe. Według informacji podanej w opisie aplikacji, tytuł nie będzie współpracował z takimi urządzeniami jak iPad 2, iPad mini oraz iPhone 4S. Jak przystało na serie XCOM, za grę trzeba słono zapłacić. Koszt pobrania aplikacji z App Store lub Google Play to blisko 12 euro.

XCOM: Enemy Within - iOS / Android Launch Trailer

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)