XCOM The Board Game - planszówka która wymaga mobilnej aplikacji do grania

XCOM The Board Game - planszówka która wymaga mobilnej aplikacji do grania

XCOM The Board Game - planszówka która wymaga mobilnej aplikacji do grania
Zbigniew Kowal
06.08.2014 10:25, aktualizacja: 06.08.2014 12:25

Zanim nastały czasy komputerów oraz tabletów, dorośli grali w karty, a dzieci w gry planszowe. Teraz w pokera gra się online, a dzieciaki wolą pograć na iPadzie lub konsoli. Jak się okazuje, można połączyć stare z nowym. Panowie i Panie poznajcie XCOM The Board Game.

Oczywiście w karty czy gry planszowe można pograć na tablecie lub telefonie, ale nie o tego typu mariaż tu chodzi. Firma Fantasy Flight Games specjalizuje się bowiem w przenoszeniu gier komputerowych (Gears of War, StarCraft, World of Warcraft lub Doom) do świata gier planszowych, w których nadal przesuwa się pionki po tekturowej planszy.

Zestaw do gry prezentuje się bardzo imponująco
Zestaw do gry prezentuje się bardzo imponująco

Czasy się jednak zmieniają, a wymagania współczesnych miłośników rosną z każdym dniem. Dlatego też w najnowszej produkcji zatytułowanej XCOM The Board Game, część gry odbywać się będzie przy pomocy żetonów, kart oraz kostek do gry. Pozostałe wydarzenia symulowane będą natomiast za pomocą aplikacji mobilnej, która wyznaczy rundy dla graczy oraz wskaże (w tym przypadku kosmitów) ruch przeciwników.

Co ciekawe, za pomocą aplikacji będzie można również ustalić poziom trudności gry oraz zaznajomić się z zasadami rozgrywki. W taki sposób zaoszczędzono trochę papieru na drukowanie skomplikowanych i nieczytelnych instrukcji. Multimedialny samouczek wraz z filmikami sprawi się znacznie lepiej.

Aplikacja wskaże miejsca pojawiania się kosmitów na planszy
Aplikacja wskaże miejsca pojawiania się kosmitów na planszy

Dla wspomnianej firmy nie będzie to pierwsza gra w której wykorzystano mobilną aplikację. W portfolio firmy znajdziecie szereg gier planszowych ze świata Star Wars oraz Warhammera w których telefon lub tablet odgrywa ważną rolę. Wspomniany XCOM na rynku powinien zadebiutować w czwartym kwartale 2014 roku. Zainteresowanych temat po więcej szczegółów odsyłam do strony producenta.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)