Xiaomi chce być jak Google Pixel. MIUI ponoć wybierze najlepszy kadr

Xiaomi chce być jak Google Pixel. MIUI ponoć wybierze najlepszy kadr

Xiaomi chce być jak Google Pixel. MIUI ponoć wybierze najlepszy kadr
Patryk Korzeniecki
06.07.2020 12:26, aktualizacja: 06.07.2020 14:26

Xiaomi w jednej z przyszłych aktualizacji MIUI może zaimplementować funkcję, która zdecydowanie ułatwiłaby wykonywanie zdjęć smartfonem. Algorytm ma działać w pełni automatycznie i wykorzystywać w działaniu sztuczną inteligencję.

Google Pixele są jednymi z najlepszych smartfonów pod względem fotograficznym. Wprawdzie nie mają ogromnych, wysokorozdzielczych matryc, jednak nadrabiają to genialnymi algorytmami zawartymi choćby w trybie portretowym czy astrofotograficznym.

Warto też wspomnieć o funkcji Top Shot, którego klona możemy w przyszłości zobaczyć w smartfonach Xiaomi.

Xiaomi i AI Shutter - automatyczne wybieranie najlepszego zdjęcia

Top Shot wykonuje jednocześnie wiele klatek, które potem analizowane są przez algorytmy w celu wyselekcjonowania idealnego ujęcia. Serwis XDA Developers znalazł w chińskiej becie MIUI 12 ciekawe linijki kodu. Sugeruje on, że Chińczycy pracują nad podobnym mechanizmem.

Select best moment automatically when pressing the shutter buttonAI shutter

Xiaomi nazwało ją AI Shutter. Ze znaleziska wynika, że ma "automatycznie wybierać najlepszy moment przy wciśnięciu przyciski migawki" - czyli w zasadzie to samo, co Top Shot Google'a.

Informacja jest bardzo lakoniczna. Możemy jednak się domyślać, że Xiaomi odrzuci zdjęcia prześwietlone, niedoświetlone i rozmyte. Bardzo prawdopodobne, że sprawdzi się także przy portretach, priorytetyzując zdjęcia osób uśmiechniętych i z otwartymi oczami (a jak wiadomo, z tym ostatnim bywa różnie). Jak sama nazwa mówi, ma wykorzystywać sztuczną intelgencję.

Xiaomi zaimplementuje pewnie funkcję AI Shutter jako opcję. Nie wiadomo, kiedy pojawiłaby się w systemie. Niewykluczone, że moglibyśmy ją zobaczyć dopiero w następnej wersji MIUI.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)