Xiaomi dołożyło do swojego telefonu 2 GB RAM-u... w aktualizacji oprogramowania

Xiaomi dołożyło do swojego telefonu 2 GB RAM‑u... w aktualizacji oprogramowania

Xiaomi dołożyło do swojego telefonu 2 GB RAM-u... w aktualizacji oprogramowania
Miron Nurski
30.06.2021 14:45, aktualizacja: 30.06.2021 16:45

Jedno kliknięcie i ilość pamięci rośnie.

Dzisiejsze kości pamięci masowej są już na tyle szybkie, że z powodzeniem można przechowywać na nich dane na temat otwartych w tle aplikacji, wspomagając tym samym pamięć RAM. Taką technologię zastosowano chociażby w PlayStation 5, ale coraz częściej eksperymentują z nią także producenci smartfonów.

Jeśli takie rozwiązanie do smartfonu trafia, zazwyczaj od samego początku. Przykładowo vivo X60 Pro od dnia premiery promowany jest jako smartfon mający "12 + 3 GB" RAM-u. Xiaomi podeszło jednak do tematu nieco inaczej.

Redmi Note 10 Pro 5G dostaje dodatkowe 2 GB wirtualnej pamięci RAM w aktualizacji oprogramowania

Wspomniany smartfon trafił na rynek w wersjach z 6 oraz 8 GB RAM-u. Dzięki nowej funkcji ilość pamięci operacyjnej można zwiększyć kolejno do 8 i 10 GB.

Jest to oczywiście funkcja opcjonalna, bo jej włączenie skutkuje "zabraniem" 2 GB z przestrzeni zarezerwowanej na dane użytkownika. Coś za coś.

Póki co aktualizację oprogramowania wnosząca wirtualną pamięć RAM Xiaomi wypuściło jedynie w Chinach. Zresztą wariant Redmi Note 10 Pro 5G i tak nie jest dostępny w Polsce, ale nie można wykluczyć, że nowe rozwiązanie trafi także do innych smartfonów tej marki.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)