Microsoft nawiązuje współpracę z Lenovo i Xiaomi. Windowsa 10 zainstalujemy na smartfonach z Androidem?

Microsoft nawiązuje współpracę z Lenovo i Xiaomi. Windowsa 10 zainstalujemy na smartfonach z Androidem?
18.03.2015 10:17
Przerobione zdjęcie Xiaomi Mi 4 z Windowsem 10
Przerobione zdjęcie Xiaomi Mi 4 z Windowsem 10
Kamil Zawiślak
Kamil Zawiślak

Podczas rozpoczynającej się właśnie konferencji WinHEC w Chinach, Microsoft ogłosił, że jego nowymi partnerami zostają Lenovo i Xiaomi. Najciekawszym owocem rzeczonej współpracy zdaje się być Windows 10 dla użytkowników smartfona Mi 4.

Microsoft po raz kolejny zaskakuje. Obecność jego aplikacji w nowym Galaxy S6 to nic w porównaniu z najnowszymi informacjami. Okazuje się, że firma z Redmond postanowiła zaangażować do współpracy Lenovo oraz Xiaomi. Ta pierwsza w połowie roku ma stworzyć smartfona z mobilnymi okienkami w kooperacji z operatorem China Mobile. Nie wiemy jednak, czy będzie to urządzenie klasy premium zarezerwowane wyłącznie dla tego operatora, czy może z czasem będzie dostępne szerzej.

Sytuacja w przypadku Xiaomi wygląda ciekawiej, ponieważ grupa użytkowników smartfona Mi 4 dostanie możliwość zainstalowania na swoich telefonach testowej wersji systemu Windows 10. Xiaomi potwierdziło redaktorom The Next Web, że chodzi o uczestnictwo w programie testów. Na konferencji nie padły żadne słowa, które potwierdzałyby jednoznacznie, że Xiaomi wyprodukuje własnego smartfona z W10.

Nie wiemy, początkiem czego jest Windows 10 dla Mi 4. Być może jest to przedsmak przyszłych słuchawek z systemem Microsoftu. Windows Central podał z kolei, że powstaje specjalne narzędzie/ROM, które pozwoli uruchomić system Windows na urządzeniach z Androidem. Sytuacja jest więc rozwojowa i wiele może się stać. Dla Xiaomi i Microsoftu to bezpieczny sposób na zbadanie rynku, jeśli komuś nie przypadnie Windows na telefonach Mi, będzie mógł spokojnie wrócić do systemu MIUI.

Wygląda na to, że Microsoft zbroi się przed premierą Windowsa 10 i nie bez powodu wybiera partnerów na azjatyckim rynku. Xiaomi to ewenement, a Lenovo to jeden z największych światowych producentów sprzętu. Z ich pomocą Windows 10 może trafić na ogromną ilość urządzeń bez większego wysiłku. Gdybym miał smartfona Xiaomi, chętnie zainstalowałbym na nim Windowsa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)