Xiaomi Mi 10 może być szybszy od iPhone'a 11

Xiaomi Mi 10 może być szybszy od iPhone'a 11
18.12.2019 14:25
Xiaomi Mi 10 może być szybszy od iPhone'a 11
Patryk Korzeniecki
Patryk Korzeniecki

Xiaomi Mi 10 to nadchodząca nowość Chińczyków. Z pewnością będzie jednym z najszybszych smartfonów na rynku. Możliwe nawet, że wyprzedzi iPhone'y z procesorem Apple A13.

Serwis XiaomiToday donosi, że Mi 10 pojawi się na początku 2020 roku.

Zgodnie z zapowiedziami ma być napędzany Snapdragonem 865. Reszta specyfikacji jest natomiast nieznana. Możemy jednak spodziewać się znacznego wzrostu wydajności. Potwierdzają to ostatnie wycieki na temat zastosowanego procesora.

Snapdragon 865 może być szybszy od A13

Snapdragon 865 ma zaoferować nie tylko większą szybkość, ale także poprawę energooszczędności. Przyjrzyjmy się jednak pierwszemu aspektowi.

Wyniki Snapdragona 865 w GeekBenchu 5
Źródło zdjęć: © hothardware.com
Wyniki Snapdragona 865 w GeekBenchu 5

Jak widać w przeciekach z portalu Forbes, w GeekBenchu Snapdragon goni SoC A13 Apple'a. Wprawdzie 865 jest o 30 procent wolniejszy w trybie jednordzeniowym, jednak w zadaniach wielowątkowych różnica jest marginalna i potencjalnie ciężko będzie ją odnotować przy codziennym użytkowaniu.

Wyniki Snapdragona 865 w AnTuTu 8
Źródło zdjęć: © Android Authority
Wyniki Snapdragona 865 w AnTuTu 8

Dużo lepszy wynik zanotował w AnTuTu 8 - prawie 7 procent więcej niż A13 i 21 procent więcej niż Snapdragon 845.

Wyniki Snapdragona 865 w AIMarku
Źródło zdjęć: © hothardware.com
Wyniki Snapdragona 865 w AIMarku

Prawdziwą siłę Snapdragona 865 pokazują jednak testy AI. W algorytmach wykorzystujących sztuczną inteligencję zdeklasował Apple'a. Różnica wynosi aż 80 procent.

Nie wiem, jak producent osiągnął tak duży przyrost wydajności w AI, jednak jestem pod wrażeniem. Pozwolę sobie zauważyć, że raczej nie przyspieszy to drastycznie systemu - sztuczna inteligencja jest wykorzystywana tylko przy niektórych zadaniach. Największą różnicę użytkownik odczuje przy fotografowaniu z użyciem AI. Google mógłby wykorzystać dodatkową moc do dalszego udoskonaleniu trybu astrofotograficznego lub portretowego.

Snapdragon 865
Źródło zdjęć: © Qualcomm
Snapdragon 865

Możliwe, że w pewien sposób zostanie przyspieszona szybkość ładowania aplikacji. Część producentów (np. Xiaomi) używa algorytmów SI do zwiększenia ogólnej responsywności systemu. Dużo jednak zależy od samej implementacji algorytmów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)