Xiaomi Mi 5X już wkrótce. Nie będzie tym, czy, się wydaje

Xiaomi Mi 5
Xiaomi Mi 5
Mateusz Żołyniak

18.07.2017 14:14, aktual.: 18.07.2017 16:43

Xiaomi, które już jakiś czas temu zaprezentowało nowego flagowca, czyli model Mi 6, ma wkrótce wprowadzić nowość z linii Mi 5. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom - Xiaomi 5X nie będzie wyraźnie nawiązywał do ubiegłorocznego flagowca.

Xiaomi Mi 5X już wkrótce

Xiaomi wkrótce, bo już 26 lipca, zaprezentować ma - kolejną po Mi 6 i Mi Max 2 - smartfonową nowość. Będzie nią model Xiaomi Mi 5X. Co już teraz wiadomo na temat tego urządzenia?

Zapowiedź Xiaomi Mi 5X
Zapowiedź Xiaomi Mi 5X

Prezentacja nowego telefonu odbędzie się tego samego dnia, w którym Xiaomi zaprezentuje oficjalnie nowe oprogramowanie MIUI 9. Na jego temat nowych funkcji nie wiadomo za wiele, ale pewne wydaje się to, że soft będzie bazował na Androidzie Nougat. Jasne jest też, że Mi 5X będzie na nim oparty.

Co nieco wiadomo także na wyglądu i specyfikacji. Grafika promocyjna zdradza, że obudowa urządzenia będzie wykonana z metalu. Mi 5X ma być wyposażony w wystający moduł podwójnego aparatu oraz czytnik linii papilarnych w głównej części tylnego panelu. Model pod tym względem będzie różnił się więc zarówno od Mi 5, jak i Mi 6 - sprzęt przypomina Mi 5S.

Mi 5X, czyli Mi 6 w wersji "lite"

Specyfikacja techniczna urządzenia również nie budzi skojarzeń z flagowcami Xiaomi. Mi 5X jest gorzej wyposażony od nowego Mi 6, ale i ubiegłorocznego Mi 5. Na jego pokładzie można będzie bowiem znaleźć m.in.:

Można liczyć pewnie także na baterię o pojemności ok. 3000 mAh, 32 GB pamięci na dane oraz wspominany już podwójny aparat, ale póki co nie wiadomo, o jaką konfigurację chodzi. Pisząc ogólnie - szału wielkiego nie będzie. Plusem ma być jednak to, że Mi 5X ma być niedrogim modelem - w Chinach będzie wyceniony na 1999 juanów, co po przeliczeniu daje jakieś 1085 zł.

Patrząc na wygląd urządzenia i jego specyfikację, ciężko doszukać się wyraźnych podobieństw do Mi 5, a sama nazwa urządzenia może wprowadzać wielu użytkowników w błąd. Xiaomi tańsze wariacje na temat wielu modeli oznaczało cyfrą "A" (zdarzało się i "C"), a "X" zarezerwowany był dla ulepszonych wariantów. Mi 5X z pewnością czymś takim nie jest, chociaż nazwa wyraźnie to sugeruje...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)