Xiaomi Mi Band 3i: jeszcze tańsza wersja i tak już taniej opaski

Xiaomi Mi Band 3 doczekał się jeszcze tańszego wariantu
Xiaomi Mi Band 3 doczekał się jeszcze tańszego wariantu
Patryk Korzeniecki

21.11.2019 12:50, aktual.: 21.11.2019 13:56

Xiaomi Mi Band 3i to edycja opaski przeznaczona specjalnie na rynek indyjski.

Opaski Mi Band firmy Xiaomi są jednymi z najpopularniejszych marek jeśli chodzi o inteligentne urządzenia noszone na ręce. I wcale mnie to nie dziwi - praktyczne funkcje zamknięte w niewielkiej i świetnie wycenionej pastylce przyciągają każdego, kto szuka czegoś więcej niż tylko urządzenia pokazującego czas.

Najnowszą opaską był Mi Band 4, jednak producent postanowił stworzyć nowy, jeszcze bardziej budżetowy model dla mniej zamożnego rynku.

Xiaomi Mi Band 3i to nowa, stara opaska

Xiaomi właśnie wypuściło na rynek Mi Banda 3i, ulepszoną edycję 3 generacji opaski przeznaczoną specjalnie na indyjski rynek. Została pozbawiona czujnika tętna, co pozwoliło na znaczne obniżenie jej ceny.

Xiaomi Mi Band 3i
Xiaomi Mi Band 3i© materiały prasowe

Poza tym nic więcej się nie zmieniło, ani z zewnątrz, ani wewnątrz. Dalej do czynienia z tym samym monochromatycznym ekranem typu AMOLED o przekątnej 0,78 cala i rozdzielczości 128 x 80 pikseli. Pod nim znajdziemy pojemnościowy czujnik do nawigacji po menu urządzenia. Z tyłu natomiast znajdują się dwa piny służące do ładowania Mi Banda 3i. Tak jak pisałem, nie znajdziemy tam czujnika tętna obecnego w standardowej wersji.

Mi Band 3i tradycyjnie łączy się z telefonem przez Bluetooth 4.2 i synchronizuje się z aplikacją MiFit, gdzie zapisywane są wszystkie dane i wysyłane dalej do chmury.

Xiaomi Mi Band 3i
Xiaomi Mi Band 3i© materiały prasowe

Xiaomi Mi Band 3i jest przykładem na to, jak można sprytnie obniżyć cenę urządzenia. Czujnik tętna nie jest najbardziej niezbędną funkcją dla wszystkich użytkowników. Owszem, może przydać się przy sporcie (lub do sprawdzenia własnego tętna z ciekawości), jednak z tego co zauważyłem to ludzie raczej go nie używają. Jeśli potrzebują funkcji sportowych, to kierują się raczej ku bardziej zaawansowanym urządzeniom. Xiaomi więc zrobiło bardzo dobry krok usuwając czujnik w Mi Bandzie 3i.

Xiaomi Mi Band 3i: ceny i dostępność

Xiaomi Mi Band 3i dostępny jest do kupienia ze strony mi.com za ok. 70 zł z darmową wysyłką i czasem dostawy szacowanym na 3-5 dni, w zależności od lokalizacji. Myślę, że z czasem powinna być dostępna na Aliexpress, gdzie będzie dużo łatwiejsza do kupienia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)