Światełko w tunelu. Xiaomi Mi Band 4 z płatnościami NFC opuszcza Chiny

Światełko w tunelu. Xiaomi Mi Band 4 z płatnościami NFC opuszcza Chiny

Światełko w tunelu. Xiaomi Mi Band 4 z płatnościami NFC opuszcza Chiny
Patryk Korzeniecki
03.06.2020 09:37, aktualizacja: 03.06.2020 11:37

Xiaomi Mi Band 4 nie pozwalał w naszym kraju (ani nawet w Europie) na płacenie przez NFC. Doniesienia z Rosji napawają jednak optymizmem i zwiększają szansę na to, że nadchodzący Mi Band 5 będzie wyposażony w możliwość płatności zbliżeniowych NFC.

Xiaomi Mi Band 4 jest jedną z najpopularniejszych opasek sportowych. Swój sukces zawdzięcza niskiej cenie i wysokiej (jak na ten pułap cenowy) funkcjonalności. Xiaomi zaprezentowało też wersję z NFC, która poza Chinami nie miała zastosowania - aż do teraz.

Xiaomi Mi Band 4 otrzymuje funkcję płatności przez NFC w Rosji

Xiaomi umożliwiło rosyjskim posiadaczom Mi Bandów 4 opłacanie wydatków z wykorzystaniem łączności NFC. Oczywiście muszą posiadać kompatybilną opaskę - jej oznaczenie to MGW4059RU. Usługa współpracuje z kartami MasterCard i potrzebuje rosyjskiej wersji aplikacji Mi Fit z wybranym odpowiednim regionem.

Wprawdzie sprawa nie dotyczy bezpośrednio Polaków, jednak daje pewną nadzieję. Decyzja Xiaomi o rozszerzeniu funkcjonalności NFC poza Chiny może zwiastować to, na co wiele osób czeka - możliwość płacenia opaską w Europie i Polsce. A trzeba powiedzieć, że naszym kraju płatności NFC cieszą się całkiem sporą popularnością. Są nawet osoby, które wybierają pod tym kątem smartfony lub zegarki czy właśnie opaski.

Obraz

Xiaomi może wprowadzić też globalne płatności zbliżeniowe w nadchodzącym Mi Bandzie 5. Poza tym według plotek opaska ma umożliwić zdalne wykonywanie zdjęć smartfonem, a nawet wyświetlanie podglądu z aparatu telefonu. Poza tym istnieją doniesienia o wyposażeniu opaski w asystenta głosowego Alexa (który niestety nie działa w Polsce).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)