Xiaomi Mi Band 5 może czekać tuż za rogiem. Czego możemy oczekiwać?

Xiaomi Mi Band 5 może czekać tuż za rogiem. Czego możemy oczekiwać?

Xiaomi Mi Band 5 może czekać tuż za rogiem. Czego możemy oczekiwać?
Patryk Korzeniecki
01.04.2020 15:05, aktualizacja: 01.04.2020 17:05

Xiaomi Mi Band 5 ma wprowadzić lepszy wyświetlacz i standard łączności NFC w wersji globalnej. Jest cień szansy, że doczekamy się płatności zbliżeniowych.

Mi Bandy firmy Xiaomi osiągnęły niemały sukces. Zagwarantowały go przede wszystkim niskie koszty zakupu, zwłaszcza pierwszych generacji. Z czasem uległy one zwiększeniu, między innymi po dodaniu kolejnych funkcji, lepszych czujników i oczywiście wyświetlacza, który w ostatniej wersji stał się kolorowy. Mimo wszystko opaski dalej były warte swojej ceny.

Od premiery Mi Banda 4 minęło już 10 miesięcy. Czas najwyższy na przecieki dotyczące 5 generacji.

Xiaomi Mi Band 5: kolejne usprawnienia i tak już udanej opaski

Xiaomi według serwisu TizenHelp ma kolejny raz zwiększyć rozmiar wyświetlacza - z 0,85 do 1,2 cala. Polepszeniu mają ulec też jego parametry jak maksymalna jasność i kontrast (chociaż i tak już jest bardzo dobry - w końcu Xiaomi stosuje OLED-a).

Xiaomi
Xiaomi

Xiaomi Mi Band 5 ma również zyskać NFC w wariancie globalnym. Do tej pory było spotykane jedynie w chińskim, jednak w naszym kraju było bezużyteczne. Żródło sugeruje, że może ono otworzyć wrota do płatności zbliżeniowych. Jeśli tak by się stało, to nastałaby długo wyczekiwana ewolucja. Wiem, że wielu użytkownikom brakuje takich płatności w Mi Bandach. Mam znajomych z takimi opaskami i narzekają na to, że nie mogą nimi płacić.

Traktujcie jednak te doniesienia ze szczyptą sceptycyzmu. Może się okazać, że NFC się pojawi, jednak nie obsłuży płatności zbliżeniowych tylko zostanie wykorzystane np. do komunikacji ze sprzętem na siłowniach.

Xiaomi Mi Band 5 może kosztować w Chinach 179 juanów, czyli ok. 102 złote. U nas oczywiście cena byłaby wyższa, jednak sami widzicie, że opaska nie powinna mocno uszczuplić portfela nawet po doliczeniu podatków.

Opaska ma zadebiutować w czerwcu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)