Xiaomi Mi Band 5 może sprawić, że zapomnisz o aparacie do selfie

Xiaomi Mi Band 5 może sprawić, że zapomnisz o aparacie do selfie

Nadchodzi następca Xiaomi Mi Banda 4
Nadchodzi następca Xiaomi Mi Banda 4
Miron Nurski
01.06.2020 16:09, aktualizacja: 01.06.2020 18:09

Wielkimi krokami zbliża się premiera bardzo popularnej opaski Xiaomi Mi Band 4. Choć akcesorium od początku rozwijane jest przede wszystkim z myślą o funkcjach sportowych, nową generację mogą docenić miłośnicy mobilnej fotografii.

Xiaomi ogłosiło za pośrednictwem chińskich mediów społecznościowych, że premiera Mi Banda 5 odbędzie się 11 czerwca. W Polsce przyjdzie nam zapewne poczekać kilka tygodni dłużej, ale wygląda na to, że jest na co.

Xiaomi Mi Band 5 ma pozwolić na zdalną obsługę aparatu

A przynajmniej takie informacje (na razie nieoficjalne) pojawiły się na Weibo.

Szczegóły na temat funkcji nie są jeszcze znane, ale można bezpiecznie założyć, że Mi Band 5 będzie w stanie wyświetlić na swoim ekranie podgląd z aparatu w smartfonie i pozwolić na zdalne wyzwolenie spustu migawki. Tak działa to w przypadku konkurencyjnych smartwatchów.

Nic odkrywczego, ale - no właśnie - dotychczas tego typu rozwiązanie kojarzone były raczej z zaawansowanymi smartwatchami, a nie tanimi opaskami fitness. A i wśród droższych zegarków zdalna obsługa aparatu wciąż nie jest standardem.

Xiaomi Mi Band 5 może się więc okazać świetnym gadżetem dla mobilnych fotografów

Możliwość zdalnej obsługi aparatu ma wiele zalet.

Po pierwsze - Mi Band 5 ułatwiłby robienie selfie z użyciem aparatu głównego. Podgląd na nawet ma malutkim ekranie powinien być wystarczający, by złapać siebie w kadrze. A aparaty główne praktycznie zawsze są duuużo lepsze od tych przednich.

Po drugie - Mi Band 5 ułatwiłby robienie zdjęć z większej odległości. Wystarczy oprzeć telefon o murek, odejść na kilka metrów i korzystając z opaski zrobić zdjęcie.

Po trzecie - Mi Band 5 przydałby się podczas robienia zdjęć w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Wówczas czas naświetlania jest wydłużany, a kliknięcie ekranu wywołuje mikrodrgania, które mogą się przełożyć na widoczne poruszenie. Dzięki zdalnemu spustowi migawki dałoby się tego problemu uniknąć.

Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4

Jeśli przecieki się potwierdzą, a Xiaomi zadba o to, by funkcja zdalnej obsługi aparatu nie była zbyt okrojona, Mi Band 5 może się okazać hitem wśród pasjonatów mobilnej fotografii.

Xiaomi Mi Band 5: co jeszcze wiadomo

Od kilku miesięcy mówi się, że opaska ma być dostarczana z wbudowanym NFC w wersji globalnej. Czy to oznacza, że Xiaomi znalazło sposób, by dostarczyć funkcję płatności zbliżeniowych poza Chinami? Kto wie.

To samo źródło twierdzi, że opaska będzie mieć wbudowanego wirtualnego asystenta Alexa. Ten jednak i tak nie działa w języku polskim.

Mówi się też o większym ekranie i mniejszych ramkach. Więcej szczegółów poznamy 11 czerwca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)