Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie. Magnetyczne ładowanie, lepsze podzespoły i NFC

Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie. Magnetyczne ładowanie, lepsze podzespoły i NFC

Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie. Magnetyczne ładowanie, lepsze podzespoły i NFC
Patryk Korzeniecki
11.06.2020 12:17, aktualizacja: 11.06.2020 16:14

Xiaomi w opasce Mi Band 5 umieściło nieco większy ekran i ładowanie magnetyczne. Opaska ponadto oferuje lepsze funkcje związane ze sportem.

Opaski Xiaomi Mi Band są jednymi z najczęściej widywanych opasek na rękach Polaków. Nic dziwnego, ponieważ są po prostu tanie i dobre. Xiaomi Mi Band 5 ma szansę powtórzyć sukces poprzedników.

Xiaomi Mi Band 5 - nieco większy ekran i wygodniejsze ładowanie

Xiaomi Mi Band 5 został wyposażony w ekran 1,2 cala wyprodukowany w technologii AMOLED. Jest więc trochę większy niż ekran Mi Banda 4 (0,95 cala).

Opaska umożliwia oczywiście zmianę tarcz, a Xiaomi dodało ponad 100 animowanych motywów z anime i kreskówek.

Obraz

Xiaomi Mi Band 5 wprowadza jednak istotniejszą zmianę z punktu widzenia komfortu użytkownika. Przypomnę, że wcześniejsze wersje opaski od Mi Banda 1 po Mi Banda 4 ładowane były przy pomocy styków umieszczonych na jednym z końców opaski. Cóż, nie było to zbyt wygodne - aby uzupełnić baterię, należało za każdym razem zdejmować pasek.

W Mi Bandzie 5 doczekaliśmy się w końcu lepszego rozwiązania - ładowania magnetycznego. Złącze przeniesiono na spód urządzenia, obok czujnika tętna i dodano magnes, który utrzymuje kontakt w czasie ładowania. Jest to dużo wygodniejsze i bezinwazyjne. Szkoda, że dopiero w 5 generacji Mi Banda Xiaomi się na to zdecydowało.

Obraz

Mi Band 5 to też łatwiejsze selfie i nowe czujniki

Opaska pozwala na wykorzystanie jej jako zdalnego wyzwalacza migawki. Z pewnością przyda się przy wykonywaniu zdjęć grupowych.

Ponadto Xiaomi zadbało także o podzespoły. Zastosowano szybszy procesor i dołożono barometr. Mi Band 5 został ponadto standardowo wyposażony w akcelerometr i żyroskop oraz ulepszony czujnik tętna PPG. Dodatkowo dodano czujnik IR w wersji z NFC. A jeśli już o nim mowa...

Mi Band 5 ma też opcjonalne NFC

Xiaomi Mi Band 5 oferowany jest w dwóch wariantach: z NFC i bez NFC.

Na razie funkcja płatności zbliżeniowych została zapowiedziana jedynie w Chinach. Możliwe jednak, że wariant globalny umożliwi szerszą funkcjonalność w Europie. Jest na to spora szansa - przypomnę, że Xiaomi wyszło z płatnościami NFC poza Chiny i umożliwiło korzystanie z nich w rosyjskich opaskach.

Obraz

Xiaomi Mi Band 5 wykrywa jeszcze więcej aktywności

Opaska oczywiście została wyposażona w funkcję wyświetlania powiadomień i asystenta fitness z 11 rodzajami aktywności. Dotychczas było ich 6.

Opaska potrafi rozróżnić 5 stylów pływackich i jest wodoszczelna do 50 M.

Warto też wspomnieć o dodaniu współczynnika PAI, który monitoruje naszą aktywność i w razie potrzeby podpowiada, żebyśmy się więcej poruszali.

Pulsometr został udoskonalony. Wykrywanie tętna ma być dokładniejsze, a dodatkowo użytkownik będzie powiadamiany o ewentualnej nieprawidłowej pracy serca.

Poza tym Xiaomi Mi Band 5 oferuje dokładniejsze monitorowanie snu oraz cyklu menstruacyjnego.

Xiaomi Mi Band 5 - ceny

Xiaomi Mi Band 5 w wersji bez NFC został wyceniony na równowartość ok. 105 złotych, a wariant z NFC na ok. 130 złotych.

Sprzedaż w Chinach startuje 18 czerwca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)