Xiaomi Mi Charge Turbo. Oto bezprzewodowe ładowanie mocą 30 W

Xiaomi Mi Charge Turbo. Oto bezprzewodowe ładowanie mocą 30 W

Xiaomi prezentuje Mi Charge Turbo
Xiaomi prezentuje Mi Charge Turbo
Źródło zdjęć: © Xiaomi
Oskar Ziomek
09.09.2019 10:25, aktualizacja: 09.09.2019 12:52

Xiaomi przedstawia Mi Charge Turbo, czyli nową technologię szybkiego, bezprzewodowego ładowania. Wkrótce trafi do pierwszego smartfonu oraz akcesoriów.

Zgodnie z zapowiedziami, Xiaomi zaprezentowało nową metodę bezprzewodowego ładowania. Xiaomi Mi Charge Turbo jest wyjątkowo szybkie i niebawem będzie dostępne w pierwszych urządzeniach.

Cechą szczególną jest ładowanie z mocą do 30 W. Jak czytamy na blogu mi.com, oznacza to, że akumulator o pojemności 4000 mAh będzie można naładować do pełna w niespełna 70 minut. Na naładowanie do połowy wystarczy natomiast tylko 25 minut.

Prezentacja Xiaomi Mi Charge Turbo
Prezentacja Xiaomi Mi Charge Turbo© Xiaomi

Producent podkreśla, że nowa metoda ładowania gwarantuje wysoką wydajność przy zmniejszonym wydzielaniu ciepła. Mimo to bezprzewodowa ładowarka biurkowa Mi Charge Turbo będzie wyposażona w wentylator, który ułatwi jej schładzanie.

Szybkie ładowanie zwrotne

Jednocześnie Xiaomi chwali opcję ładowania zwrotnego, które pozwoli używać telefonu do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń. W tym przypadku mówimy mocy nawet 10 W, czyli dwukrotnie wyższej od dotychczasowych rozwiązań.

Producent zwraca także uwagę na zastosowane zabezpieczenia, których jest aż 7. Wśród nich ochrona przed zbyt wysokim napięciem oraz za dużym prądem ładowania.

Xiaomi Mi Charge Turbo będzie dostępne w dwóch nowych ładowarkach biurkowych oraz w nachodzącym smartfonie Mi 9 Pro 5G.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)