Xiaomi Mi Charge Turbo. Pierwsze urządzenia z nowym, szybkim ładowaniem

Xiaomi Mi Charge Turbo trafi do nowych sprzętów
Xiaomi Mi Charge Turbo trafi do nowych sprzętów
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek

09.09.2019 15:20, aktual.: 09.09.2019 17:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Xiaomi Mi Charge Turbo to nowa technologia bezprzewodowego ładowania, która trafia do wybranych urządzeń Xiaomi. Kilka szczegółów odnośnie ich możliwości jest już znanych.

Xiaomi wprowadza na rynek bezprzewodowe ładowanie Mi Charge Turbo, dzięki któremu akumulatory można doładowywać nawet z mocą 30 W. Akumulator o pojemności 4000 mAh można więc napełnić w niespełna 70 minut.

Takie możliwości są imponujące, jednak na początku nie będą dostępne w wielu urządzeniach. Producent zdradził, że na początek Mi Charge Turbo będzie dostępne w dwóch biurkowych stacjach ładowania, a w dalszej kolejności – pierwszych smartfonach.

Prezentacja Xiaomi Mi Charge Turbo
Prezentacja Xiaomi Mi Charge Turbo© Xiaomi

Xiaomi Wireless Charging Stand

Pierwsza z nowości to biurkowa ładowarka Xiaomi Wireless Charging Stand. To właśnie ona pozwoli ładować sprzęty z mocą do 30 W. Konsekwencją jest spora ilość wydzielanego ciepła – urządzenie ma aktywne chłodzenie wykorzystujące wentylator wewnątrz obudowy.

Konstrukcja ma pozwalać na wygodne korzystanie ze smartfona nawet podczas ładowania. Twórcy pomyśleli także o dodatkowych otworach wentylacyjnych pomagających schładzać nie tylko ładowarkę, ale i sam telefon.

Xiaomi prezentuje Mi Charge Turbo
Xiaomi prezentuje Mi Charge Turbo© Xiaomi

Xiaomi Wireless Charging Pad

Drugie urządzenie to Xiaomi Wireless Charging Pad, czyli mata ładująca, która automatycznie wykrywa umieszczane na niej akcesoria do ładowania. W tym przypadku maksymalna moc wynosi 20 W, co jednak i tak należy uznać za dobry wynik.

Jak podaje Xiaomi, zastosowanie dwóch zakresów na etapie komunikacji pozwala nie tylko na przesyłanie energii, ale i informacji. Dzięki temu mata może pobierać ze smartfona informacje o statusie baterii oraz bieżącej godzinie.

Mi Charge Turbo w Xiaomi Mi 9 Pro 5G

Na koniec najważniejsze, czyli smartfon. Szybkie ładowanie Mi Charge Turbo ma się pojawić w Xiaomi Mi 9 Pro w wersji z łącznością 5G. Dokładny termin nie jest jednak na razie znany.

W sieci pojawiają się także informacje, że równie szybko będzie można także naładować Xiaomi Mi MIX 4, jednak w tym przypadku są to wyłącznie spekulacje.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)