Ninebot mini oficjalnie. Xiaomi prezentuje alternatywę dla segwaya, którą sparujesz ze smartfonem

Ninebot mini oficjalnie. Xiaomi prezentuje alternatywę dla segwaya, którą sparujesz ze smartfonem20.10.2015 11:26
Ninebot mini
Ninebot mini

Spekulowało się, że podczas swojej październikowej konferencji Xiaomi zaprezentuje nowy tablet. Firmie udało się jednak zaskoczyć.

Najnowszy produkt Xiaomi to... dwukołowy i dwuśladowy pojazd elektryczny. Jeśli macie skojarzenia z popularnymi pojazdami marki Segway, to są one słuszne, choć w tym przypadku ciężko zarzucić Chińczykom naśladownictwo. Kilka miesięcy temu Segway został bowiem przejęty przez firmę Ninebot, której to głównym udziałowcem jest Xiaomi właśnie.

412153778142446124

Ninebot mini z założenia ma być ultramobilny. Wykonany ze stopu magnezu wykorzystywanego ponoć w przemyśle lotniczym pojazd waży raptem 12,8 kg i - według zapewnień producenta - można go spokojnie zmieścić w bagażniku samochodu. Jego akumulator ma przy tym pozwolić na przejechanie na jednym ładowaniu do 22 km, a maksymalna prędkość to 16 km/h. Trzeba jednak odnotować, że te deklarowane przez Xiaomi 22 km wyciągnięto w sprzyjających warunkach na przeciętnym Chińczyku - 70 kg wagi, płaska powierzchnia, temperatura otoczenia 25 stopni Celsjusza, prędkość 15 km/h.

412153778142577196

No dobrze, ale co co tekst o elektronicznym pojeździe robi na łamach Komórkomanii? Jako że Xiaomi - choć ma bardzo rozbudowane portfolio - wciąż kojarzone jest przede wszystkim z technologiami mobilnymi, firma nie mogła sobie odmówić zintegrowania oprogramowania Ninebota mini ze smartfonem. Dzięki temu telefon będzie mógł wyświetlać aktualną prędkość podczas jazdy oraz informacje o ruchy i wykrytych usterkach.

412153778142708268

Cena tego cacka to 1999 yuanów, czyli w przeliczeniu ok 1170 zł, a sprzedaż w Chinach ruszy 3 listopada. Po doliczeniu europejskich podatków kwota byłaby zapewne nieco wyższa, ale na tle konkurencji nie powinno być tragedii. Za dodatkowe 169 yuanów (ok. 99 zł) Xiaomi oferuje także zestaw ochraniaczy.

412153778142839340

Warto w tym miejscu odnotować, że wideo promocyjne tegoż urządzenia opublikował już francuski oddział Ninebota, więc wszystko wskazuje na to, że pojawi się ono w Europie.

Découvrez le gyropode Ninebot Mini !

Popularność pojazdów tego typu rośnie z dnia na dzień, więc miło, że zainteresowała się nimi firma znana z produktów o świetnym stosunku jakości do ceny. Mam już kilka urządzeń Xiaomi (opaska Mi Band, waga Mi Smart Scale i powerbank) i o żadnym z nich nie mogę powiedzieć złego słowa. Gdybym zatem chciał jakiś segwayopodobny pojazd, wybór byłby raczej dla mnie łatwy. Póki co chyba wolę jednak spacerować niż jeździć stojąc...

Źródło: MIUI

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)