Xiaomi Pay w PKO BP. Za zakupy zapłacisz zegarkiem lub tanią opaską

Xiaomi Pay w PKO BP. Za zakupy zapłacisz zegarkiem lub tanią opaską

Xiaomi Pay w PKO BP. Za zakupy zapłacisz zegarkiem lub tanią opaską
Miron Nurski
31.05.2022 19:29, aktualizacja: 31.05.2022 21:29

Klienci PKO BP mogą już korzystać z nowej metody płatności, która nie wymaga noszenia ze sobą portfela czy nawet telefonu. Nie skorzystają z niej jednak wszyscy.

Wielu klientów wytyka PKO BP brak wsparcia dla Google Pay (usługa dostępna jest wyłącznie dla klientów korporacyjnych), ale to nie znaczy, że bank pozostał w technologicznym średniowieczu. Zdaje się dostrzegać potencjał w płaceniu zegarkiem.

Do wspieranej od dawna platformy Garmin Pay przed kilkoma tygodniami doszedł SwatchPAY, a teraz do listy dopisana została jeszcze jedna opcja.

Xiaomi Pay w PKO BP. Tylko dla użytkowników kart MasterCard

Opaskami i zegarkami Xiaomi klienci banku mogą płacić od 31 maja. Obsługiwane są karty debetowe, kredytowe i obciążeniowe dla klientów indywidualnych oraz firmowych.

Jako jednak że usługa Xiaomi Pay została wdrożona w Europie w ścisłej współpracy z MasterCard, kompatybilne są wyłącznie karty wydane przez tego operatora.

Xiaomi Pay: jak płacić zegarkiem?

Aby skorzystać z usługi, przede wszystkim należy mieć kompatybilne urządzenie. Na razie Xiaomi Pay obsługują modele Mi Band 6 NFC oraz Xiaomi Watch S1 i S1 Active.

Wspomnianą opaskę można kupić za ok. 200 zł, co czyni z niej najtańszą opcję dla fanów tej formy płatności.

Podpięcia karty dokonuje się w aplikacji Mi Fitness, a cały proces wymaga ustalenia 6-cyftowego PIN-u. Dopóki zegarek znajduje się na ręce, ponowne wpisanie kodu wymagane jest dopiero po 24 godzinach.

Zobacz również:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)