Xiaomi pracuje nad nietypowym rozsuwanym smartfonem?

Xiaomi pracuje nad nietypowym rozsuwanym smartfonem?

Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha
Źródło zdjęć: © materiały producenta
Patryk Korzeniecki
10.12.2019 12:24, aktualizacja: 10.12.2019 13:24

Xiaomi może pracować nad kolejną innowacją, w której wykorzysta elastyczny wyświetlacz. Nie planuje jednak rozkładanego smartfona, a urządzenie o zupełnie innej koncepcji.

Xiaomi kombinuje jak może. Stworzyło już (kontrowersyjnie) innowacyjnego smartfona Mi Mix Alpha z ekranem rozciągającym się na prawie całą obudowę. Pisałem już o nim w tym wpisie.

Mieliśmy już smartfony rozkładane, które jeszcze nie zadomowiły się na dobre na rynku. Okazuje się, że chiński producent może szykować kolejne nieszablonowe urządzenie - pojawiły się ciekawe grafiki patentowe.

Xiaomi może stworzyć rozsuwany smartfon

Serwis ithome udostępnił wizualizacje nowego typu telefonu autorstwa Xiaomi. Urządzenie na grafikach jeszcze przed rozsunięciem wyróżnia się spośród przeciętnych smartfonów obecnych aktualnie na rynku.

Rozsuwany smartfon Xiaomi przed rozłożeniem
Rozsuwany smartfon Xiaomi przed rozłożeniem© tigermobiles

Wyświetlacz ma bardzo małe ramki z wyjątkiem jednej z krawędzi. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że powiększona jest lewa strona. Znajdują się w niej dwa aparaty o niesprecyzowanej specyfikacji. Podobny moduł znalazł się również z tyłu urządzenia.

Rozsuwany smartfon Xiaomi po rozłożeniu - widok od frontu
Rozsuwany smartfon Xiaomi po rozłożeniu - widok od frontu© tigermobiles

Najciekawsze jest jednak to, że grafiki pokazują też rozsunięty smartfon. Można go powiększyć przez poziome rozciągnięcie.

Rozsuwany smartfon Xiaomi z różnych rzutów
Rozsuwany smartfon Xiaomi z różnych rzutów© tigermobiles

Przyznam, że koncept wygląda ciekawie. Ze względu na mechanizm działania taka konstrukcja byłaby pozbawiona jednej z wad obecnej generacji składanych smartfonów, a mianowicie nierówności występującej w miejscu zgięcia.

Z drugiej strony martwią mnie dwie rzeczy: zachowanie ekranu po dłuższym czasie oraz jego wytrzymałość w trybie tabletu. Na tą chwilę można jedynie gdybać.

Ciekaw jestem, czy podobne urządzenie kiedykolwiek powstanie. Jakie są Wasze prognozy?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)