Xiaomi szlifuje MIUI 11: odwrócony tryb ciemny, dopracowane gesty i powrót motywów

Xiaomi szlifuje MIUI 11: odwrócony tryb ciemny, dopracowane gesty i powrót motywów

Nicepi / Shutterstock.com
Nicepi / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
21.01.2020 14:46, aktualizacja: 21.01.2020 15:46

Xiaomi szykuje kolejne nowości w MIUI. Tym razem firma ma się wziąć m.in. za udoskonalenie trybu ciemnego i dopracowanie gestów. Powraca też funkcja, za którą tęsknili miłośnicy zmieniania wyglądu systemu.

Ostatnimi czasy pojawiły się wieści na temat modernizacji modułu dźwiękowego w MIUI czy dodaniu zaawansowanej kalibracji kolorów. To jednak nie koniec wieści.

Prezes działu odpowiadającego za doświadczenie użytkownika w MIUI, Jin Fan, podzielił się najnowszymi informacjami dotyczącymi rozwoju systemu. Informacje udostępnił serwis IThome.

MIUI 11: nowe animacje i ulepszone gesty

Wieści głoszą, że Xiaomi przetestowało odwrócony tryb ciemny na Mi 9. Efekt jest podobno całkiem satysfakcjonujący, lecz mimo wszystko wymaga dopracowania.

Wynika to z jego zasady działania - z tego co zrozumiałem to polega on na odwracaniu kolorów aplikacji, które teoretycznie nie obsługują trybu ciemnego.

Obraz
© IThome

To funkcja, której nie chcieliśmy, ale której potrzebowaliśmy. Cieszę się niezmiernie, że pojawi się w MIUI. Pytanie tylko - kiedy? Tego już IThome nie precyzuje.

Google Tłumacz jest wybawieniem, jeśli z chińskim masz tyle wspólnego co baletnica z lotnictwem
Google Tłumacz jest wybawieniem, jeśli z chińskim masz tyle wspólnego co baletnica z lotnictwem

Według informacji serwisu IThome Xiaomi dopracowuje też animacje i gesty. Źródło mówi, że testy użytkowników wyszły pozytywnie. Zmiany mają zostać wprowadzone jeszcze w tym roku. Ciekawe, czy pojawią się w systemie przed MIUI 12?

MIUI 11: witamy z powrotem aplikację motywy

Mam dobre wieści dla tych, którzy tęsknili za motywami w MIUI. Według informacji z oficjalnej strony niedługo wrócą one do systemu.

Parę aktualizacji temu firma usunęła je z MIUI dla krajów Unii Europejskiej. Powodem były regulacje prawne dotyczące prywatności. Firma nie wyjaśnia, jak udało jej się rozwiązać problem, jednak zapewnia, że do połowy maja wszystkie urządzenia dostaną z powrotem opcję zmiany wyglądu.

Obraz
© c.mi.com

Dobrze, że Xiaomi planuje dopracować animacje i gesty. Nigdy nie wymagałem (niedoścignionego w tej kwestii) poziomu iPhone'a, jednak obsługa pełnoekranowa w MIUI wydawała mi się od zawsze nieco toporna. Niestety, czasem nawet zdarzało się jej "chrupnąć" na mniej wydajnych urządzeniach.

Cieszy też fakt powrotu motywów do systemu - w końcu nie trzeba będzie zmieniać regionu na białoruski, żeby zmienić ikonki w systemie...

Cieszycie się z nadchodzących zmian w MIUI? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)