Xiaomi wprowadza dzielenie schowka. Nareszcie!

Xiaomi wprowadza dzielenie schowka. Nareszcie!

GaudiLab / Shutterstock.com
GaudiLab / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
25.11.2019 14:00, aktualizacja: 26.11.2019 11:12

Xiaomi rozszerza możliwości MIUI - tym razem usprawni produktywność. Z nowej funkcji najbardziej ucieszą się ci, którzy pracują na różnych urządzeniach.

Xiaomi jest znane z regularnych aktualizacji swoich telefonów. Stabilne, comiesięczne wersje wprowadzają poprawki i/lub nowe funkcje do systemu MIUI. We wrześniu tego roku premierę miała nowa wersja autorskiej nakładki - MIUI 11. Udostępniła ona wiele nowości takich jak tryb ciemny, nowa, adaptacyjna czcionka, usprawnienia AOD, tryb superenergooszczędny itp.

Serwis MyDrivers.com informuje, że jedną z kolejnych funkcji mających pojawić się w systemie jest funkcja dzielenia schowka między telefonem a komputerem.

Xiaomi i dzielenie schowka: na czym ono polega?

Użytkownik będzie potrzebował klienta chmury Xiaomi zainstalowanego na komputerze. Co ważne, do działania funkcji wymagane będzie zalogowanie się na obu urządzeniach na to samo konto Xiaomi.

W prawym dolnym rogu klawiatury zostanie dodana ikona kopiowania. Po kliknięciu jej użytkownik zyska możliwość skopiowania i wklejenia zawartości na inne urządzenie - tak jak kopiujemy i wklejamy np. tekst między aplikacjami w Androidzie.

Funkcja dzielenia schowka w MIUI
Funkcja dzielenia schowka w MIUI© news.mydrivers.com

Cieszę się, że producent chce ułatwić przenoszenie zawartości między platformami. Wielokrotnie zdarzało mi się przesyłać tekst na komputer przez maila lub Messengera, wysyłając go po prostu w wiadomości i kopiując potem z komputera. Nie muszę chyba mówić, że jest to średnio wygodne.

Dzielenie schowka genialnie ułatwi więc pracę na dwóch urządzeniach, zgodnie z hasłem systemu - "życie staje się łatwiejsze". Mam tylko nadzieję, że opcja nie zostanie ograniczona jedynie do tekstu. A jeśli tak, to będę liczył na jej rozszerzenie w przyszłości.

Funkcja nie jest jeszcze udostępniona, jednak znając MIUI przewiduję, że pojawienie się jej jest kwestią czasu. MIUI 11 jest dosyć świeże, więc myślę, że zostanie zaimplementowana jeszcze w tej wersji.

Wprawdzie nie są znane konkretne plany przyszłych wydań, jednak znane są już ogólne plany firmy na rozwój systemu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)