Xiaomi szykuje tanie smartfony z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

Xiaomi szykuje tanie smartfony z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

Xiaomi szykuje tanie smartfony z czytnikiem linii papilarnych w ekranie
Patryk Korzeniecki
09.03.2020 14:06, aktualizacja: 09.03.2020 15:06

Czytniki linii papilarnych wbudowane w ekran były dotąd zarezerwowane dla droższych smartfonów z ekranami OLED. Redmi sięgnęło po skaner zintegrowany z panelem LCD, co dobrze wróży tańszym urządzeniom.

Redmi zdradza kilka szczegółów na temat tego rozwiązania rozwiązania.

Na Weibo pojawił się post Lu Weibinga, który uchylił rąbka tajemnicy.

Redmi zapowiada smartfon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie LCD

Czytnik biometryczny w ekranie był względnie łatwy do zaimplementowania w OLED-ach ze względu na to, że ten rodzaj wyświetlacza nie ma oddzielnego podświetlenia - każdy piksel świeci niezależnie. W miejscu przyłożenia palca ekran podświetla się na zielono, dzięki czemu umieszczony pod panelem czujnik odczytuje linie papilarne.

Redmi nie stosuje zielonego światła, co wynika z innej zasady działania czytnika. Zamiast światła widzialnego wykorzystuje promienie podczerwone.

Redmi Successfully Implemented SCREEN FINGERPRINT on LCD Display

Dzięki nowej technologii wykonania wyświetlacza przenikają one przez ekran aż do palca i odbijają się od linii papilarnych w kierunku sensora biometrycznego.

Redmi informuje, że rozwiązanie jest już gotowe do masowej produkcji. Oznacza to, że niedługo na rynku może pojawić się wysyp tanich smartfonów z czytnikami linii papilarnych w ekranie. Bardzo możliwe, że byłby to zmierzch smartfonów z sensorami biometrycznymi umieszczonymi z tyłu lub z boku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)