XIX Finał WOŚP - jak wpomóc za pomocą telefonu?

XIX Finał WOŚP - pomóż telefonicznie
XIX Finał WOŚP - pomóż telefonicznie
Kira Czarczyńska

09.01.2011 17:30, aktual.: 09.01.2011 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W całym kraju trwają koncerty, imprezy i happeningi związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. XIX Finał rozpoczął Jurek Owsiak, wyjeżdżając windą górniczą z szybu w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. Ten szyb również jest symbolicznie licytowany. Jeśli nie damy rady pojechać do miasta i osobiście wrzucić kilka złotych do puszek wolontariuszy, możemy wspomóc Orkiestrę przez telefon.

Ubiegłoroczny finał przyniósł oddziałom onkologicznym ponad 42,8 mln zł, co stanowi niebagatelną kwotę, zwłaszcza dla placówek, w których ograniczeniem diagnostycznym był właśnie brak odpowiedniej aparatury. Dzisiaj licznik pokazuje już ponad 10 milionów, a można się spodziewać, że kwota ta znacznie jeszcze wzrośnie.

Na potrzeby Jurka Owsiaka operatorzy telekomunikacyjni przygotowali możliwość zasilenia konta Fundacji za pomocą SMS-ów charytatywnych oraz poprzez wykonanie połączenia na specjalny płatny numer.

Wyślij SMS-a...

Jest to kwota brutto, zależnie więc od tego, czy mamy ofertę pre-paid czy abonament, w różny sposób może zostać rozliczona. W tym roku Polkomtel poinformował już kilka dni temu, że SMS-y wysyłane pod ten numer przez klientów abonamentowych - nie będą, zgodnie z prawem, opodatkowane.

Niestety, w przypadku pre-paid nie da się tak zrobić z przyczyn technicznych: podatek został zapłacony przy zasileniu konta.

Zadzwoń...

Telekomunikacja Polska uruchomiła linię specjalną, z której dochód będzie przeznaczony na cele Fundacji. Jeśli chcemy pomóc, wystarczy zadzwonić pod numer 0704-407-401 - minuta połączenia kosztuje 4,99 zł brutto i wspomaga konto WOŚP.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)