Xperia X zastępuje flagową linię Z. Ale czy aby na pewno?

Xperia X zastępuje flagową linię Z. Ale czy aby na pewno?

Xperia X zastępuje flagową linię Z. Ale czy aby na pewno?
Łukasz Skałba
24.02.2016 11:52, aktualizacja: 24.02.2016 12:52

Sony zaprezentował nowe smartfony z linii Xperia X. Są one wykonane z metalu i mają mocną specyfikację. Niektóre źródła wskazują na to, że nowa seria będzie dla producenta ważniejsza niż nam się wydawało. Czy to koniec Xperii Z?

Sony zaprezentowało na MWC aż 3 nowe smartfony z czego żaden nie należy do flagowej linii "Z". Mamy za to serię X, w której skład weszły Xperia X, X Performance oraz XA. Czy są one powiewem świeżości? Kwestia dyskusyjna. Tak samo, jak to, czy zastąpią one serię Z, czy będą tylko uzupełnieniem oferty Sony.

Niemiecki oddział firmy na pytanie o Xperię Z6 odpowiedział, że smartfon nie istnieje i nie będzie istniał. Nową flagową serią jest teraz Xperia X i zastępuje ona linię Z. Pełną wiadomość (w języku niemieckim) możecie przeczytać poniżej:

Obraz
© Phonearena

Sprawą zainteresowali się klienci z Bułgarii, którzy zaniepokojeni zapytali tamtejszy oddział Sony czy to prawda. Jego przedstawiciele zakwestionowali prawdziwość słów niemieckiego oddziału, mówiąc, że Xperia X to zupełnie nowa linia produktów, która będzie rozwijać się równolegle do Z. I komu tu wierzyć...?

Obraz
© gsmarena

Myślę, że gdyby rzeczywiście Xperia X miała być nową flagową serią Sony, byłoby to całkiem niezłe posunięcie. Podoba mi się wygląd poprzednich Zetek, ale nie jestem pewien czy byłbym w środku nocy w stanie rozróżnić na przykład Z2 od Z3 (nie wspominając już o Z3+). Telefony Sony mają taką samą filozofię designu praktycznie od premiery modelu Xperia Z1.

Teraz natomiast japoński gigant lekko ją zmodyfikował, zamieniając charakterystyczne dla Z-etek szkło na zupełnie inny materiał - metal. Dodatkowo przedni panel jest mniej surowy, a to za sprawą lekko zaokrąglonego na krawędziach szkła. Widać, że producent szuka czegoś nowego...

Zmiany nie są jednak zbyt drastyczne i nadal wyraźnie widać, że to Xperie. Sony mogłoby więc zmienić nazwę flagowej linii właśnie po to, aby te drobne zmiany wyolbrzymić. Czysty marketing. A kłótnie publiczności o to, czy to dobrze czy źle, uważam za bezsensowne, gdyż dla klienta nie zmieniłoby się zupełnie nic.

Źródła: Phonearena, GSMArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)