Xperia X10 - tani moduł WiFi odpowiedzialny za utratę połączenia z siecią

Xperia X10 - tani moduł WiFi odpowiedzialny za utratę połączenia z siecią
21.04.2010 15:30
xperia x10
xperia x10
Krzysztof Laber
Krzysztof Laber

Od czasu do czasu dało się usłyszeć z ust osób testujących flagowy smartfon Sony Ericssona, że ma on problem z utrzymaniem stabilnego połączenia z siecią bezprzewodową. Gdy Xperia wpadła w ręce Eldara Murtazina postanowił on rozwiązać zagadkę przerywania połączenia WiFi raz na zawsze. Rozkręcił on swoją Xperię i okazało się, że Sony Ericsson zainstalował w telefonie jeden z najtańszych dostępnych modułów WiFi...

Producent zapowiedział już aktualizację, która ma wyeliminować problem z WiFi, który (jak się okazuje) nie był na równi irytujący dla wszystkich użytkowników nowego smartfonu Sony Ericssona. Dlaczego?

Każda utrata połączenia natychmiast inicjuje próbę ponownego zalogowania się do sieci, jednak nawiązanie połączenia trwa do 20 sekund. Jeśli jednak mamy włączone pobieranie danych poprzez sieć komórkową, z pomocą przychodzi sam Android. System w momencie utraty połączenia WiFi pobiera dane poprzez sieć komórkową, w efekcie możemy praktycznie nie zauważyć przerwy w dostępie do internetu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)