Xperia XZ4 Compact została skasowana? To byłby dziwny ruch Sony

Xperia XZ4 Compact została skasowana? To byłby dziwny ruch Sony

Następca Sony Xperii XZ2 Compact nie trafi na rynek?
Następca Sony Xperii XZ2 Compact nie trafi na rynek?
Mateusz Żołyniak
11.01.2019 15:19, aktualizacja: 11.01.2019 16:19

Niektóre decyzje producentów są bardzo ciężkie do wytłumaczenia. Jedną z nich może być rezygnacja firmy Sony Mobile z wprowadzania nowych modeli z linii Compact.

Nowości Sony na MWC 2019, ale bez Xperii XZ4 Compact

Od dawna pojawiają się informacje na temat nowości Sony, które zostaną zaprezentowane w 2019 roku. Najciekawszą z nich ma być oczywiście Xperia XZ4 z ekranem o formacie 21:9, ale razem z nią zadebiutować miała Xperia XZ4 Compact, której wizualizację wyglądu przygotował @OnLeaks.

Wizualizacja wyglądu Sony Xperia XZ4 Compact
Wizualizacja wyglądu Sony Xperia XZ4 Compact© @OnLeaks/@CompareRaja

Digital Trends donosi teraz, że kompaktowa wersja flagowca może się jednak nie pojawić ani na MWC 2019, ani w przyszłości. Wynikać ma to rozmowy, którą holenderski serwis przeprowadził z Donem Mesą, który jest wiceszefem marketingu w amerykańskim oddziale Sony Mobile.

Pracownik japońskiej firmy stwierdził, że firma przez długi czas trzymała się serii Compact ze względu na łatwość obsługi (nieduży rozmiar). Jest on świadomy tego, że na rynku mobilnym jest miejsce na produkty w różnych rozmiarach, ale użytkownicy mają obecnie chcieć produktów oferujących większą przestrzeń roboczą.

[Exclusive] Sony Xperia XZ4 Compact: First Look via Leaked Renders | CompareRaja

Nie oznacza to oczywiście, że Sony Mobile definitywnie porzuciło plan wprowadzenia Xperii XZ4 Compact, ale prawdopodobne jest, że na Mobile World Congress 2019 w Barcelonie ujawnione zostaną modele:

  • Sony Xperia XZ4;
  • Sony Xperia XA3;
  • Sony Xperia XA3 Plus;
  • Sony Xperia L3.

Szczerze liczę, że zapowiedzi nie okażą się prawdziwe

Powyższe zapowiedzi wydają się dość zaskakujące. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę, że projekt Xperii XZ4 Compact miał być ukończony, a sprzęt gotowy do produkcji. Mam jedynie nadzieję, że plotki nie okażą się prawdziwe, ponieważ fanów małych smartfonów nie brakuje.

Spędzając ostatnio trochę czasu w gronie znajomych, który nie są najmocniej obeznani z rynkiem mobilnym, często słyszałem pytania w stylu: "Dlaczego wszystkie obecne smartfony są tak duże?", "Czy firmy nie planują mniejszy smartfonów, które będą działać przyzwoicie?", "Jak ma wziąć nowy smartfony, gdy wszystkie to takie kobyły"? (autentyczne).

Wizualizacja wyglądu Xperii XZ4 Compact
Wizualizacja wyglądu Xperii XZ4 Compact© @OnLeaks/@CompareRaja

Sam preferuję modele z większymi ekranami, ale nie dziwię się przy tym osobom, które chcą wygodnie korzystać z produktów jedną ręką, a do szczęścia nie potrzebują 6-calowego ekranu. Zresztą, najlepiej potwierdza to spore zainteresowanie jakie budziły kolejne modele z linii Compact.

Co więcej, dla firmy Sony Mobile segment niedużych, a dobrze wyposażonych smartfonów nie musi być wcale nieistotną niszą. Nic nie stoi w końcu na przeszkodzie, aby poza XZ4 Compact o topowej specyfikacji wprowadzić również tańszy model, na który pozwolić mogłoby sobie więcej użytkowników.

Oczywiście produkty wymagałyby pewnego wsparcia marketingowego, a to już teraz mogło zostać zarezerwowane dla Xperii XZ4 z nietypowym panele 21:9 czy nadchodzących produktów z 5G.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)