Xperia Z3 bez Snapdragona 805, ale z małymi ramkami i 7 mm grubości

Xperia Z3 bez Snapdragona 805, ale z małymi ramkami i 7 mm grubości

Koncept Sony Xperia Z3
Koncept Sony Xperia Z3
Mateusz Żołyniak
04.06.2014 13:04, aktualizacja: 04.06.2014 20:43

Zgodnie z planem wydawniczym Japończyków na początku września powinniśmy spodziewać się prezentacji nowego flagowca Sony. Pojawiające się ostatnio informacje sprawiają, że mam mieszane odczucia co do nadchodzącej Xperii Z3.

Plotki o nowych flagowym smartfonie zawdzięczamy zazwyczaj @evleaks. W przypadku Xperii Z3 błysnął jednak inny użytkownik Twittera, niejaki @DooMLorD. Po pierwsze ujawnił on, że nowy flagowiec będzie wyglądał inaczej niż dotychczasowe zetki. Obudowa Z3 ma charakteryzować się małymi odstępami między ekranem a bokami urządzenia oraz niewielką grubością. Będzie ona wynosiła 7 mm, czyli tyle samo co w zaprezentowanej wczoraj Xperii T3.

Plotki te zdają się potwierdzać zdjęcia ramki Xperii Z3, które pojawiły się w sieci jakiś czas temu. Widać, że fragment ten jest mniejszy niż odpowiadające mu elementy w modelach Z1 i Z2. Szkoda, że na tym dobre wiadomości się kończą.

Obraz

@DooMLorD zasugerował, że Sony zrezygnuje ze Snapdragona 805 w Xperii Z3. Nowy smartfon miałby być oparty na chipsecie z serii 801 (zapewne w wersji AC). Można wywnioskować, że Japończycy w ogóle ominą ten układ i od razu skupią się na 64-bitowym Snapdragonie 810. Oparta na nim Xperia mogłaby zadebiutować już na początku 2015 roku (targi CES 2014 lub MWC 2014).

Jeżeli Sony myśli o wydaniu smartfona z ekranem QHD jeszcze w tym roku, wolałbym, aby wybrało Snapdragona 805. Nie chodzi o skok wydajności procesora, tylko o Adreno 420 - nowa grafika Qualcomma jest lepiej dostosowana do wyższych rozdzielczości i obsługi standardu 4K niż dostępne od dawna Adreno 330. Niewiele jednak wskazuje, że Japończycy będą walczyć na rozdzielczości ekranów z LG, Samsungiem czy HTC. Większe zmiany sprzętowe i programowe pojawią się dopiero w przyszłorocznych modelach

Z3 i Z2 najpewniej będą różnić się wyglądem, a ich specyfikacja techniczna będzie zbliżona. Z jednej strony to dobrze, gdyż optymalizacja i poprawa już wprowadzonych funkcji wyjdzie użytkownikom na plus. Z drugiej strony sam wygląd dla wielu nie będzie wystarczającym powodem, aby wybrać Z3, a nie Z2, która do września znacząco stanieje. Liczę na to, że Japończycy będą chcieli powalczyć ceną. Większość działań marketingowych w drugiej połowie roku i tak będzie skupiona wokół tego urządzenia. @DooMLorD poinformował bowiem, że na razie nie ma co spodziewać się następcy Xperii Z Ultra.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)