Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact wyciekają na zdjęciach

Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact wyciekają na zdjęciach

Sony Xperia Z2
Sony Xperia Z2
Miron Nurski
01.07.2014 07:21, aktualizacja: 01.07.2014 10:16

Minęły już ponad 4 miesiące od prezentacji flagowej Xperii Z2. Nic więc dziwnego, że na horyzoncie zaczyna się już pojawiać jej następca.

Japończycy przyzwyczaili nas do wypuszczania flagowych modeli co pół roku i na zmianę cyklu wydawniczego nie mamy raczej co liczyć. Pozostaje zatem jedynie przyglądać się przeciekom na temat kolejnych generacji smartfona. Co ciekawe, te ostatnie dotyczą nie tylko topowej Xperii Z3, ale też jej mniejszej siostry. Fotki przedstawiające ponoć oba urządzenia pojawiły się na forum Esato.

Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact?
Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact?© esato.com

Przy okazji premiery Xperii Z2 jeden z przedstawicieli Sony - Kurozumi Yoshiro - potwierdził, że w przyszłości smartfony z tej linii doczekają się nowego designu. Najwidoczniej jednak nie jest to jeszcze ten moment i na większe zmiany będziemy musieli poczekać przynajmniej do pierwszego kwartału 2014, kiedy to zadebiutować powinna Xperia Z4.

Zastanawiające jest to, że Yoshiro zapewniał, że jego firma chce zawsze oferować konsumentom urządzenia o najświeższej specyfikacji, więc musi prezentować kolejne generacje co pół roku. Tymczasem wszystkie kolejne przecieki wskazują, jakoby Japończycy w przypadku Z-trójki mieli zrezygnować z obecnego już na rynku Snapdragona 805 i zamiast niego postawić na starszego Snapdragona 801. Ten skądinąd napędza już Xperię Z2, jednak koncern zastosował słabszy wariant o oznaczeniu 8974-AB. Gdyby więc teraz zdecydował się na wersję 8974-AC, mógłby odnotować przyspieszenie taktowania rdzeni z 2,3 GHz do 2,5 GHz, więc na ulotkach promocyjnych "postęp" byłby widoczny. W każdym razie obawiam się, że "najświeższa specyfikacja" odnosić się będzie głównie do ekranu Quad HD, który to powoli staje się standardem.

Data premiery Xperii Z3 nie została jeszcze potwierdzona przez producenta, jednak można się domyślić, że debiut nastąpi podczas targów IFA 2014, które startują już 5 września.

Źródła: Esato via Phone Arena; Xperia Blog.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)