Xperia Z5 Premium na wideo. Wyświetlacz 4K potwierdzony!

Xperia Z5 Premium na wideo. Wyświetlacz 4K potwierdzony!

Zmodyfikowane zdjęcie Xperii Z3+
Zmodyfikowane zdjęcie Xperii Z3+
Źródło zdjęć: © Sony
Miron Nurski
31.08.2015 09:49, aktualizacja: 31.08.2015 11:49

4K czy 2K - na temat Xperii Z5 Premium w ostatnich dniach pojawiło się sporo sprzecznych ze sobą plotek. Wygląda jednak na to, że wszelkie spekulacje zostały właśnie ucięte, bo wspomniany smartfon został przyłapany na wideo.

Kilka tygodni temu Xperia Blog wygrzebał z sieci profil User Agent urządzenia ukrywającego się pod kodowym oznaczeniem E6833, który zdradził, że ma ono Snapdragona 810 i wyświetlacz o rozdzielczości 3840 x 2160. Spekulowało się, że chodzi o większego brata Xperii Z5, a w ubiegłym tygodniu sam @evleaks wspomniał, że pokrywa się to z jego informacjami. Co prawda ostatnie plotki mówiły już o panelu 2K, ale możemy je raczej wsadzić między bajki.

Do sieci wypłynął film - najwidoczniej przygotowany przez francuski serwis Clubic - na którym mężczyzna wyraźnie zaznajomiony z portfolio Sony opowiada o trzech niezaprezentowanych jeszcze oficjalnie nowościach, prezentując przy okazji Xperię Z5 Premium. Materiał zniknął już z pierwotnego źródła, ale - jak wiadomo - w internecie nic nie ginie.

Ważna uwaga: kolejne kopie filmu są regularnie usuwane, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że i ten za chwilę zniknie. Będę starał się regularnie aktualizować wpis o świeże linki, ale w razie problemów polecam wejście na YouTube'a, wyszukanie frazy "Xperia Z5", ustawienie segregacji według daty przesłania i wybranie jednego ze świeższych materiałów trwających ok. 2 minuty i 11 sekund.

Wideo przechwycił Xperia Blog, który poprosił swoich czytelników o to, by pomogli przygotować tłumaczenie (wideo jest po francusku). Na wsparcie nie trzeba było długo czekać, bo wśród czytelników nie zabrakło Francuzów. Internauci o nickach WakeApp, Makozak ToniK wspólnymi siłami wypunktowali najważniejsze cechy omawianych produktów, które można podsumować tak:

  • Xperia Z5 Premium z 5,5-calowym ekranem o rozdzielczości 4K (3840 x 2160);
  • nowy 23-megapikselowy sensor z \najszybszym autofokusem na świecie\ i stabilizacją (nie było powiedziane wprost, czy optyczną) i 5-krotnym zoomem (Z5, Z5 Compact i Z5 Premium);
  • czytnik linii papilarnych (Z5, Z5 Compact i Z5 Premium);
  • logo Xperia Z5 wygrawerowane na krawędzi obudowy (Z5, Z5 Compact i Z5 Premium);
  • 2 dni pracy na baterii (Z5, Z5 Compact i Z5 Premium).

Sam francuskiego nie znam w ogóle, ale odpaliłem na YouTubie funkcję automatycznego tłumaczenia i zdaje się, że udało mi się zlokalizować fragment, w którym mowa o tym, że Xperia Z5 Premium jako pierwsza na świecie ma ekran 4K.

Obraz

Oczywiście wciąż są to informacje nieoficjalne, ale istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że osoba mająca dostęp do topowego smartfona na kilka dni przed jego premierą dysponuje złymi informacjami. Panel 4K możemy chyba zatem uznać za pewniak.

Prawdę mówiąc takiego zagrania spodziewałem się po każdej firmie, tylko nie po Sony. Japończycy jako jedni z nielicznych nie pchali się w panele Quad HD konsekwentnie stawiając na dużo rozsądniejsze FullHD tylko po to, by jako pierwsi na świecie wpakować do smartfona panel Ultra HD z zagęszczeniem 801 (!) pikseli na cal...

Prezentacja całej rodziny Xperia Z5 zaplanowana została na 2 września.

Źródła: Clubic (materiał usunięty) via Xperia Blog; GR1 (YouTube)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)