Xperie z 2011 jednak z Jelly Bean?

Xperia arc S
Xperia arc S
Tomasz Nowak

01.08.2012 13:00, aktual.: 01.08.2012 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu pisałem o braku aktualizacji dla Xperii arc S i Xperia mini pro do Androida Jelly Bean. Niedługo potem Sony wygłosiło oświadczenie, które pozwala sądzić, że nie wszystko stracone.

Kilka dni temu pisałem o braku aktualizacji dla Xperii arc S i Xperia mini pro do Androida Jelly Bean. Niedługo potem Sony wygłosiło oświadczenie, które pozwala sądzić, że nie wszystko stracone.

Z informacji, która pojawiła się na oficjalnym blogu Sony, wynika, że kwestia aktualizacji Xperii do Androida Jelly Bean nie jest jeszcze rozwiązana. Cały czas trwają rozmowy mające na celu ustalenie, które modele zostaną zaktualizowane. Firma nie podała jeszcze żadnych szczegółów na ten temat.

Wynika z tego, że zarówno Xperia arc S, jak i Xperia mini pro mogą załapać się na update. Pozostaje jedynie czekać na decyzję japońskiego koncernu.

Aktualizacja Androida to temat kłopotliwy. Tak było w przypadku zmiany z wersji 2.3 do 4.0, tak jest i teraz. Trzeba jednak wziąć pod uwagę jedną ważną rzecz. Różnica pomiędzy Androidem 2.3 a Ice Cream Sandwich była spora. Jelly Bean wprowadził jedynie kilka drobnych, ale praktycznych zmian. Nie jest to taki skok jak w przypadku poprzednich wersji, co powinno ułatwić tworzenie update'u.

Dlatego uważam, że Sony powinno zdecydować się na jeden sensowny ruch. Wszystkie smartfony, które działają pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich, powinny dostać aktualizację do Jelly Bean. Skoro specyfikacja techniczna pozwala na bezproblemowe uruchomienie Androida 4.0, to wersja oznaczona numerem 4.1 również będzie działać prawidłowo.

Podejrzewam, że są to tylko moje marzenia i Sony będzie się kierowało względami marketingowymi. Mogą również pojawić się drobne problemy techniczne, jak w przypadku Xperii PLAY. Stawiałbym, że nowe Xperia S, P, U, go czy sola dostaną nową wersję, ale starsze komórki z początku 2011 roku będą musiały obejść się bez update'u.

Źródło: The Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)