Yota Phone 3 coraz bliżej. Wiemy kiedy smartfon-widmo trafi do sprzedaży

Yota Phone 3 coraz bliżej. Wiemy kiedy smartfon-widmo trafi do sprzedaży

Yota Phone 2 wreszcie doczeka się następcy?
Yota Phone 2 wreszcie doczeka się następcy?
Mateusz Żołyniak
18.06.2017 13:02, aktualizacja: 18.06.2017 15:11

Wkrótce do sprzedaży ma trafić Yota Phone 3, czyli smartfon-widmo, który był zapowiadany już w... 2015 roku. Co wiadomo na temat tego urządzenia?

Yota Phone 3 jesienią tego roku trafi do sprzedaży

Gdy wydawało się, że Rosjanie porzucili prace nad następcą modelu Yota Phone 2, przedstawiciele firmy Yota przemówili. Kilka miesięcy temu - ku uczesze Mirona - zapowiedzieli, że Yota Phone 3 powstanie, a nieco później zamieścili nawet stosowne informacje na swojej stronie internetowej.

Teraz, podczas konferencji firmy odbywającej się w Państwie Środka, ujawniono, że nowy Yota Phone do sprzedaży trafi jesienią. Urządzenie - przynajmniej na początku - będzie można kupić w Rosji i Chinach, gdzie dostępne będzie w dwóch wersjach pojemnościowych - 64 GB i 128 GB.

Zapowiedź Yota Phone 3
Zapowiedź Yota Phone 3

Pojawiły się też pierwsze konkrety na temat ich wyceny. Modele - po przeliczeniu na złotówki - mają kosztować:

  • Yota Phone 3 z pamięcią 64 GB - ok. 1300 zł;
  • Yota Phone 3 z pamięcią 128 GB - ok. 1700 zł.

Gdy weźmie się pod uwagę, że Yota Phone 2 na starcie kosztował w Polsce 2949 zł, wycena nowości wydaje się bardzo atrakcyjna. Należy jednak pamiętać, że cena modelu na Starym Kontynencie wzrośnie po doliczeniu europejskich podatków. Nie wspominając nawet o marżach dystrybutorów i sklepów.

Nie wiadomo wiele na temat jego specyfikacji

Rosjanie nie ujawnili póki co konkretnych danych dotyczących wyposażenia nowego modelu. Pewne jest, że Yota Phone 3 będzie miał wyświetlacz AMOLED i dodatkowy ekran E Ink umieszczony na tylnym panelu, ale nie wiadomo nic na temat ich parametrów. Nie ma nawet potwierdzonych informacji o wykorzystanym układzie głównym, baterii czy pamięci RAM.

Co więcej, nie wiadomo, czy to ZTE będzie odpowiadać za produkcję urządzenia i jego oprogramowanie. Pod koniec 2015 roku wyraźnie wskazywano, że chińska firma ma stworzyć ten sprzęt - pierwsza, licząca 100 tys. egzemplarzy partia do sprzedaży miała trafić już w pierwszym kwartale 2016 roku.

Firma Yota jeszcze przed końcem wakacji powinna zdradzić nieco więcej na temat nowego modelu. Nieco później dowiemy się zapewne, czy Yota Phone 3 trafi do Polski oficjalnymi kanałami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)