YouTube Music i YouTube Premium w Polsce. Koniec z reklamami i ograniczeniami

YouTube Music i YouTube Premium w Polsce. Koniec z reklamami i ograniczeniami

YouTube Music i YouTube Premium w Polsce. Koniec z reklamami i ograniczeniami
Jakub Wątor
14.05.2019 17:13, aktualizacja: 14.05.2019 20:17

Polscy internauci mogą już korzystać z usług premium w YouTube. W skrócie oznacza to dużo większą wygodę za niespełna 24 zł miesięcznie.

Czujecie ulgę? Jak nie, to zaraz poczujecie. YouTube Premium jest pakietem udogodnień, które ułatwią życie każdemu korzystającemu z YT na mobilach.

Przede wszystkim pakiet ten pozwala korzystać z YouTube'a bez – uwaga, uwaga! – reklam. Po drugie można korzystać z platformy w tle, a więc korzystając w międzyczasie z innych aplikacji lub po prostu z zablokowanym telefonem. Muzyka dalej będzie grała. Będzie grała także, gdy jesteśmy offline, bo YouTube Premium daje możliwość ściągania utworów.

Obraz

No i YouTube Originals, czyli filmy, seriale, dokumenty i programy telewizyjne. Niestety, dla Polaków w tej usłudze nie ma na razie nic lokalnego. Nie znalazłem też żadnych szczególnie znanych produkcji. A te, które są, nie mają polskich napisów.

W pakiecie YouTube Premium znajduje się też usługa YouTube Music Premium. To oddzielna aplikacja działająca bardziej jak Spotify niż jak strona internetowa z filmikami. Wygląda ona zupełnie inaczej niż YouTube w przeglądarce.

Obraz

Ekran główny proponuje niezliczoną ilość playlist – "techno do pracy", "rockowe hymny na imprezę", "stare hity do pośpiewania" itd. Jest też playlista personalizowana pod użytkownika. W tej stworzonej dla mnie większość piosenek faktycznie znam lub są powiązane z artystami, których słucham. Działa to podobnie jak w podpowiedziach na YouTube przeglądarkowym.

Oddzielną playlistą jest "hotlista", gdzie wyświetlone są najpopularniejsze ostatnio utwory, ale wciąż wybrane z gatunków muzyki preferowanych przez użytkownika.

[photo position="undefined"]118524[/photo]

Oczywiście w YouTube Music w wersji Premium także można słuchać utworów w tle oraz je ściągać. Nie ma też reklam. I jest jeden dodatkowy świetny wyróżnik – możliwość słuchania muzyki tylko z samej ścieżki audio. Dzięki temu oszczędzamy transfer – apka nie pobiera ścieżki wideo.

Jest i picture-in-picture

Nie tak dawno pisaliśmy, że bardzo fajna funkcja picture-in-picture nie jest dostępna w Polsce. Teraz się to zmienia.

YouTube Premium pozwala oglądać filmy w ruchomych oknach
YouTube Premium pozwala oglądać filmy w ruchomych oknach

Wystarczy wykupić pakiet Premium i już można oglądać wszystkie filmy w niewielkim ruchomym oknie. Przydatne podczas oglądania wideo w trakcie wykonywania innych czynności.

YouTube Premium i YouTube Music Premium - ceny

Przez pierwsze trzy miesiące, licząc od dnia premiery w Polsce, czyli od 14 maja, usługi będą darmowe. Potem jednak będzie trzeba za nie zapłacić.

Cały pakiet YouTube Premium (w tym YouTube Music Premium) będzie kosztował 23,99 zł miesięcznie. Można też wykupić opcję familijną – dla 6 osób – za 35,99 zł.

Z kolei sama usługa YouTube Music Premium kosztuje 19,99 zł za miesiąc, a w opcji familijnej – 29,99 zł.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)