Nowość na YouTubie. Dwa proste gesty ułatwiają oglądanie filmów

Nowość na YouTubie. Dwa proste gesty ułatwiają oglądanie filmów

Nowość na YouTubie. Dwa proste gesty ułatwiają oglądanie filmów
Miron Nurski
26.10.2020 17:18, aktualizacja: 26.10.2020 18:29

Zmiana z cyklu "mała rzecz, a cieszy".

Przed kilkoma dniami YouTube rozpoczął udostępnianie delikatnie przebudowanego interfejsu swojej mobilnej aplikacji. Okazuje się, że twórcy wprowadzili także bardzo fajne zmiany, których na pierwszy rzut oka nie widać i których sama apka w żaden sposób nie komunikuje.

YouTube pozwala teraz pomniejszyć i powiększyć okno z filmem gestem

Dotychczas aby wyświetlić wideo w trybie pełnoekranowym, należało - w przypadku smartfonu z wyłączoną autorotacją - najpierw kliknąć okno z filmem, a następnie niewielki prostokąt w dolnym prawym roku.

Było to rozwiązanie - umówmy się - przekombinowane. Po pierwsze, jedna z najczęściej wykonywanych przez użytkowników czynności wymagała dwóch kliknięć. Po drugie, samo dosięgnięcie wspomnianego przycisku na dużym smartfonie lub tablecie nie jest specjalnie wygodne. YouTube wymyślił jednak prostsze rozwiązanie.

Teraz wystarczy przesunąć palcem po oknie z filmem w górę, by wyświetlić go na pełnym ekranie. Odwrotny gest minimalizuje odtwarzacz.

Proste, a jakże wygodne.

Żeby jednak nie było zbyt kolorowo, część użytkowników - w tym ja - skarży się na nową metodę przewijania filmów. Aby przejść do wybranego fragmentu filmu wystarczyło dotychczas tapnąć dowolny punkt na pasku postępu. Teraz konieczne jest przesunięcie wirtualnego suwaka, co dla wielu osób jest zdecydowanie mniej wygodne.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)