Z DVD na komórkę

Z DVD na komórkę
Krystian Bezdzietny

21.07.2009 16:00, aktual.: 21.07.2009 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przekonwertować film do formatu odtwarzanego przez komórki to nie problem. Ściąga się pierwszy lepszy konwerter, wybiera plik wejściowy, formaty wyjściowy, wciskamy Convert i po sprawie. Sprawa wygląda nieco inaczej, kiedy chcemy przenieść zawartość krążka DVD do komórki. Tutaj jest już nieco więcej zabawy, jednak nic nie jest awykonalne.

Przekonwertować film do formatu odtwarzanego przez komórki to nie problem. Ściąga się pierwszy lepszy konwerter, wybiera plik wejściowy, formaty wyjściowy, wciskamy *Convert *i po sprawie. Sprawa wygląda nieco inaczej, kiedy chcemy przenieść zawartość krążka DVD do komórki. Tutaj jest już nieco więcej zabawy, jednak nic nie jest awykonalne.

W tym poradniku posłużę się programem Aigo DVD Ripper Pro (#1) i będę konwertował płytkę, a raczej jej fragment, do formatu zgodnego z iPhonem 3G. Oczywiście tym programem przekonwertujemy pliki nie tylko do formatu iPhone'a, ale również wielu innych urzadzeń przenośnych.

  1. Ściągamy, instalujemy oraz uruchamiamy program, a następnie wkładamy do stacji dysków płytę DVD, z której film chcemy wydobyć.
  2. W oknie głównym programu wybieramy przycisk Open DVD (1). Tutaj zaś wskazujemy napęd zaweirający interesujący nas dysk, a następnie klikamy OK (2).
  3. Teraz najważniejsza część - wybór samego filmu. Otóż wiadomo, że do oryginalnych filmów DVD twórcy dodają zawsze jakieś dodatki specjalne, a tych z kolei nie porządamy na pliku, który zostanie wygenerowany przez program, toteż trzeba wybrać ten klip, który jest filmem głównym.Przeważnie jest to pierwszy plik od góry. Aby to sprawdzić, można również rozwinąć dany plik i sprawdzić, ile trwają klipy wewnątrz. Jeśli pokrywają się z długością filmu, to z pewnością to jest to. Należy pamietać o tym, aby odznaczyć wszystkie inne pozycje na liście.
  4. Teraz ewentualne zdefiniowanie jakości, rozdzielczości oraz formatu pliku wyjściowego. Zaczynamy oczywiście od tego pierwszego.Następnie edytujemy poszczególne wartości, jeśli chcemy coś zmieniać: Definiowanie danych jest dosyć proste - im więcej bitów, tym lepsza jakość. Tak samo jest z klatkami. Domyślne ustawienia odpowiadają 'normie'. Ja oczywiście zwiększam jakość dźwięku, ustawiając 160 kbps, oraz jakość obrazu, wpisując 2200 Video Bitrate. Rozdzielczość najlepiej dostosować do ekranu komórki. Nie ma sensu ustawiać większej, niż obsługuje komórka, gdyż wpłynie to znacząco na zwiększenie rozmiaru pliku wyjściowego.
  5. Kiedy wszystko jest gotowe, wciskamy:
  6. Po przekonwertowaniu, w domyślnej lokalizacji (C:AigoDVD) pojawi się plik, który jest gotowy do umieszczenia i odtwarzania w komórce.

Program Aigo DVD Ripper Pro przeznaczony jest na platformę Windows i niestety, jest płatny (49$).

Jeśli chcesz konwertować pliki do przenośnego formatu innego niż iPhone, to zamiast wyjściowego formatu iPhone'a, wybieramy 3GPP. Jest on odtwarzany przez zdecydowaną większość komórek dostępnych na rynku (Nokie, Sony Ericsson itp.).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)