Z miejsca pracy wyniosła telefony za blisko 100 tys. złotych. Teraz grozi jej więzienie

Z miejsca pracy wyniosła telefony za blisko 100 tys. złotych. Teraz grozi jej więzienie

Kobieta wynosiła sprzęt elektroniczny z miejsca pracy
Kobieta wynosiła sprzęt elektroniczny z miejsca pracy
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
16.12.2021 14:51, aktualizacja: 17.12.2021 12:02

Policjanci ze Świebodzina zatrzymali 35-letnią kobietę, która z miejsca swojego zatrudnienia wyniosła sprzęt elektroniczny o wartości około 100 tys. złotych. Zarzuty usłyszał również jej 33-letni partner. Obojgu grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie, 35-latka okradała jeden z zakładów pracy mieszących się na terenie powiatu świebodzińskiego, w którym była zatrudniona. Kobieta wyniosła smartfony i inny sprzęt elektroniczny o łącznej wartości blisko 100 tys., a cały proceder trwał co najmniej od listopada.

Według policjantów 35-latka chowała sprzęt elektroniczny pod ubraniem. W ten sposób niezauważenie wynosiła go poza teren magazynu w celu późniejszej sprzedaży. Podczas zatrzymania kobiety na terenie zakładu pracy funkcjonariusze również znaleźli przy niej skradzione urządzenia.

Dalsze czynności funkcjonariuszy wykazały, że w mieszkaniu zatrzymanej znajduje się sprzęt elektroniczny pochodzący z kradzieży. Policjantom udało się odzyskać mienie o wartości około 100 tys. złotych. Oprócz 35-latki zatrzymano też jej 33-letniego partnera. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Zatrzymanej na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina parze grozi kara pozbawienia wolność do 5 lat. Otrzymali oni również zakaz opuszczania kraju, a ich paszporty zostały zatrzymane.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)