Zabójcza tapeta: Google pracuje nad poprawką

Zabójcza tapeta: Google pracuje nad poprawką

Zabójcza tapeta: Google pracuje nad poprawką
Patryk Korzeniecki
04.06.2020 09:35, aktualizacja: 04.06.2020 11:35

Przeklęta tapeta wieszająca systemy zostanie zdezaktywowana. Łatka może pojawić się wraz z nadchodzącymi poprawkami bezpieczeństwa.

Pamiętacie tapetę, która potrafiła zamienić smartfon w cegłę? Niewinnie wyglądająca fotografia przedstawiająca jezioro skąpane promieniami słońca wywoływała błąd systemu, który objawiał się intensywnym migotaniem ekranu. Co gorsza, u części osób kończyło się to wysypaniem się Androida i przejściem smartfona w tryb recovery. Powodem zamieszania w dużym skrócie był zastosowany profil kolorystyczny.

Google naprawi problem z tapetą

Google ma rozprawić się z zabójczą tapetą psującą smartfony z Androidem. Przedstawiciel firmy - Wu Ahan (nie mylić z Wuhan) - zamieścił w wątku na stronie AOSP komentarz, który daje nadzieję na wyeliminowanie podatności.

Wynika z niego, że Google w chwili obecnej testuje wewnętrznie aktualizację naprawiającą błąd prowadzący do wysypywania się systemu przy ustawieniu tapety o innym profilu niż gamut sRGB. Wprawdzie przedstawiciel firmy nie precyzuje, w jakim terminie możemy jej oczekiwać, jednak Android Central przewiduje pojawienie się jej wraz z lipcowymi poprawkami bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że problem z tapetą był zgłoszony już w 2018 roku, jednak programiści zamknęli wątek z powodu niemożności odtworzenia błędu.

Samsung już stworzył odpowiednią aktualizację. Jest ona wypuszczana stopniowo, wobec czego nie wszyscy mają jeszcze do niej dostęp. Swoją drogą, producent nakładki szybciej zareagował na błąd w systemie niż sam Google, który znał problem od dwóch lat...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)