Zakupy w sklepach App Store, Apple Music i iTunes na rachunek w sieci Play. Ma być prosto i bezpiecznie
Sieć Play na Mikołajki przygotowała niezły prezent dla jej klientów, którzy są jednocześnie posiadaczami sprzętu Apple'a.
Carrier Billing: płatności w sklepach Apple'a z pomocą sieci Play
Fioletowy operator pochwalił się, że od 6 grudnia 2018 roku wprowadza opcję płacenia za zakupy w App Store, Apple Music czy iTunes za pomocą opcji carrier billing. Co to właściwie znaczy?
Play jest pierwszą w Polsce siecią, która umożliwia dokonywanie transakcji w usługach Apple'a, za które opłaty doliczane są do rachunku klienta. Za pomocą tej opcji można:
- kupować aplikacje i gry w App Store;
- kupować muzykę i filmy w iTunes;
- opłacać subskrypcję w Apple Music i iCloud.
Użytkownicy korzystający ze sprzętu i/lub usług Apple'a dołączają więc do osób korzystających ze smartfonów z Androidem, którzy za pomocą rachunku za telefon mogą dokonywać transakcji w rozwiązaniach Google'a.
Opcja dostępne jest oczywiście tylko w ofertach abonamentowych (nie działa w przypadku prepaidów czy ofert typu mix).
Carrier billing nie tylko dla użytkowników iPhone'ów
Usługa dodawania płatności do rachunku za telefon w Play powiązana jest z kontem Apple ID (tak obecnymi, jak i nowymi), a więc jest rozwiązaniem uniwersalnym. Klienci fioletowej sieci mogą korzystać z niej na iPhone'ach, iPadach, iPodach touch, Makach czy w usłudze iTunes z poziomu PC.
Użytkownicy muszą jedynie w wybranych aplikacjach (ustawienia konta w App Store, iTunes, Apple Music czy iCloud) wybrać płatność za pomocą opcji "carrier billing". Jej konfiguracja jest automatyczna, a wszystkie nowe zakupy mają być od razu doliczane do rachunku otrzymywanego na koniec danego okresu rozliczeniowego.
Całość ma być więc bardzo prosta, a sprawę ułatwiać ma dodatkowo opcja potwierdzania jednym kliknięciem, z której można korzystać na Apple TV czy poprzez Apple Watcha.
Dodawania płatności do rachunku za telefon to bezpieczne rozwiązanie
Usługi carrier billing są dobrą alternatywą dla tych użytkowników, którzy mają obawy przed udostępnianiem swoich danych do karty kredytowej. Można oczywiście korzystać z wirtualnych kart, ale w tym wypadku należy pamiętać o ich zasilaniu.
Płatności poprzez rachunek za telefon w Play są prostszą opcją, w której udostępnianie danych osobistych jest wyraźnie ograniczone. Mogą być też dobrym wyjściem dla tych osób, które mają problemy z płatnościami za pomocą posiadanych kart (co zdarzało się w przypadku usług Google'a).
Obsługa carrier billing tak dla usług Google'a, jak i Apple'a jest więc niewątpliwą zaletą sieci Play. Należy pamiętać jednak, żeby za mocno się nie zagalopować, bo to, że opłata nie jest pobierana od razu, nie znaczy, że można kupować bez ograniczeń (brak opłaconych rachunków to brak możliwości korzystania z usług telefonicznych).