Współzałożyciel Apple: iPhone 8 to ten sam telefon co iPhone 7 i iPhone 6

Współzałożyciel Apple: iPhone 8 to ten sam telefon co iPhone 7 i iPhone 6

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple
Steve Wozniak, współzałożyciel Apple
Źródło zdjęć: © CNBC
Bolesław Breczko
30.10.2017 10:20, aktualizacja: 30.10.2017 16:17

Steve Wozniak mówi o tym, czemu nie kupił najnowszego iPhone'a i co samochody mają wspólnego z smartfonami.

  • Na razie nie będę kupował najnowszego iPhone'a X. W zupełności wystarczy mi mój iPhone 8, który jest dla mnie taki sam jak 7 i 6 – powiedział współzałożyciel Apple'a, Steve Wozniak w wywiadzie dla telewizji CNBC.

Wozniak powiedział, że woli poczekać na testy i opinie innych użytkowników najnowszego iPhone'a. Dodał też, że nie emocjonuje się już tak bardzo nowymi smartfonami, jak kiedyś. Dziś bardziej interesują go takie zagadnienia jak rozwój sztucznej inteligencji czy autonomiczne samochody.

Współzałożyciel Apple podzielił się też ciekawym spostrzeżeniem na temat rynku i rozwoju smartfonów w ostatnich latach. Nie widzimy w nich dziś już tak dużych przeskoków technologicznych, wszystkie są mniej więcej takie same. Wozniak powiedział nawet, że jednym z jego ulubionych jest telefonów ekonomiczny iPhone 5C, lubi go za jego budowę i to jak leży w dłoni.

  • Możliwe, że w najbliższej przyszłości nie zobaczymy już tak dużych skoków technologicznych w smartfonach – mówił Wozniak w wywiadzie. – Sytuacja jest podobna do tej z samochodami. Te od przeszło 100 lat się nie zmieniają. Mają 4 koła, silnik, siedzenia. Osiągnęły formę, która idealnie się sprawdza. Podobnie jest ze smartfonami.

Jako przykład idealnej formy smartfonów Wozniak podaje ich kształt, który mieści się w dłoni. Myślę, że oprócz samego kształtu można, a nawet trzeba dodać takie cechy jak: dotykowy ekran, aplikacje i ich obsługa. Rozwiązania, które wprowadził Apple z pierwszym iPhonem są nadal powielane i rozwijane przez innych producentów.

Ciekawe, że Steve Wozniak kupił iPhone'a 8, a nie poczekał na X. To że ósemka jest prawie identyczna z siódemką mówili prawie wszyscy. To właśnie model X rozbudzał nadzieje na "coś nowego" podczas, gdy iPhone'8 był lekko odświeżonym iPhone'em 7.

Tymczasem iPhone'a X można już zamawiać w Polsce. Jednak jego dostępność pozostawia wiele do życzenia. Cena nowego iPhone'a to 4979 zł (z 64 GB pamięci) i 5729 zł (z 256 GB pamięci).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)