Założyciele Google: Jobs fałszuje historie!

Założyciele Google: Jobs fałszuje historie!
Paweł Żmuda

10.07.2010 13:18, aktual.: 10.07.2010 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szef firmy Apple został właśnie oskarżony o fałszowanie historii. Wypowiedzi Jobsa nie spodobały się jednemu z założycieli koncernu Google, którego denerwują oskarżenia o to, że wchodząc na rynek z platformą Android, Google postanowiło skopiować ruchy swojej konkurencji z Cupertino. Czy Jobs faktycznie tworzy historię na nowo?

Steve Jobs twierdzi, że to firma Google odpowiedzialna jest za pogorszenie stosunków między obydwoma firmami poprzez próbę rywalizacji z iPhone'm.

Współtwórca Google, amerykański programista Larry Page z oburzeniem stwierdził, że Jobs fałszuje historię:

"Pracowaliśmy nad systemem Android przez bardzo długi czas. Naszym celem było wprowadzenie platformy dla smartfonów dla których naturalnym środowiskiem byłby Internet. Uważaliśmy, że podobne rozwiązania nie są dostępne na rynku. Myślę, że stawianie nas w pozycji firmy wchodzącej na rynek po (wprowadzeniu iPhone'a - przyp. red.) jest nieuzasadnione".

Kto ma rację? Google wykupiło kalifornijską firmę Android Inc w lipcu 2005 roku. Pierwszy iPhone zaprezentowany został pod koniec czerwca 2007 roku, a więc sporo wcześniej, niż T-Mobile G1, pierwszy smartfon z Androidem. Prace nad systemem dla smartfonów trwały w Apple zapewne dużo dłużej, jednak warto pamiętać, że nikt nie ma monopolu na rozwijanie własnych platform.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)