Zamykanie zminimalizowanych aplikacji iOS z poziomu centrum powiadomień

Zamykanie zminimalizowanych aplikacji iOS z poziomu centrum powiadomień

Zamykanie zminimalizowanych aplikacji iOS z poziomu centrum powiadomień
Krystian Bezdzietny
24.10.2011 10:55, aktualizacja: 24.10.2011 12:55

W Cydii pojawił się kolejny widżet przeznaczony dla użytkowników oprogramowania iOS 5. Jeżeli denerwuje Cie to, że iPhone większość aplikacji minimalizuje, które działając w tle, zużywają niepotrzebnie pamięć operacyjną, to zainstaluj WeeKillBackground.

Program ten ma ułatwić wyłączanie wszystkich działających w tle aplikacji. Po zainstalowaniu WeeKillBackground można ustawić w centrum powiadomień drobny widżet, którego naciśnięcie spowoduje zamknięcie programów działających w tle.

iPhone (oraz inne urządzenia z iOS-em) mają tendencję do minimalizowania aplikacji. Niby system automatycznie tym zarządza i dezaktywuje programy działające w tle, gdy wymagana jest dodatkowa pamięć RAM, ale w rzeczywistości działa to dosyć kiepsko i przed uruchomieniem jakiejś zasobożernej gry czy aplikacji najlepiej wykonać respring lub nawet zrestartować urządzenie.

Narzędzi, które służą do zamykania zminimalizowanych aplikacji, jest mnóstwo. Są odpowiednie przyciski, które można umieścić bezpośrednio na pulpicie, są włączniki dla SBSettings itd. Jednak WeeKillBackground to pierwsza aplikacja, która pozwala zamykać zminimalizowane aplikacje za pośrednictwem centrum powiadomień.

WeeKillBackground można pobrać za darmo w Cydii. Po jego instalacji należy wejść w ustawienia powiadomień i zaznaczyć, że narzędzie ma się pojawić w centrum powiadomień.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)