Zapisywanie stron internetowych i ich późniejsze przeglądanie offline

Zapisywanie stron internetowych i ich późniejsze przeglądanie offline
Krystian Bezdzietny

26.02.2012 09:36, aktual.: 26.02.2012 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Cydii pojawiła się aplikacja WebOffline, dzięki której można zapisywać przeglądane strony internetowe, a następnie je zapisywać, aby mieć do nich później dostęp offline. Oczywiście taka możliwość to żadna nowość w iOS-ie, ale warto się przyjrzeć tej pozycji.

Narzędzie jest proste w obsłudze i - co najważniejsze - nie miesza w zakładkach Safari. Po jego zainstalowaniu, w trakcie przeglądania Sieci, wystarczy nacisnąć przycisk opcji, a następnie wybrać opcję Save for offline. Wówczas, w zależności od wielkości strony, zostanie ona pobrana i zapisana w nowo utworzonym folderze Saved Pages, w zakładkach Safari. Jedyną opcją, którą można skonfigurować w WebOffline jest miejsce, gdzie ma być wyświetlany przycisk odpowiedzialny za pobieranie stron (do wyboru: toolbar lub menu opcji Safari, widoczne wyżej).

Funkcję zapisywania stron dla późniejszego ich przeglądania Offline oferowały już takie pozycje jak Read It Later czy chociażby Instapaper. Co więcej, w przypadku WebOffline, za aplikację trzeba zapłacić 0,99 dolara. Jednak jeżeli ktoś jest żądny nowości i testowania najnowszych aplikacji, to dolar nie powinien dla takiej osoby być wyrzeczeniem. WebOffline współpracuje ze wszystkimi urządzeniami z oprogramowaniem iOS 4 i nowszymi.

Źródło: redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)