Zaraza! Wiedźmin: Pogromca Potworów zaliczył fatalny start

Zaraza! Wiedźmin: Pogromca Potworów zaliczył fatalny start

Zaraza! Wiedźmin: Pogromca Potworów zaliczył fatalny start
Miron Nurski
21.07.2021 10:28, aktualizacja: 21.07.2021 16:32

Licznik pobrań nowego Wiedźmina szaleje, ale oceny lecą w dół

[b]Aktualizacja[/b]Ok. godziny 16:00 serwery gry ruszyły.

Wiedźmin: Pogromca Potworów został zapowiedziany w sierpniu 2020 roku. Na początku tego miesiąca twórcy ujawnili, że w grę będzie można zagrać już 21 lipca. Choć premiera została zapowiedziana ze sporym wyprzedzeniem, należące do CD Projektu studio Spokko najwidoczniej nie zdążyło się do niej należycie przygotować.

Wiedźmin: Pogromca Potworów do pobrania. W dniu premiery gra nie działa

Dzień przed oficjalnym startem gry wyświetlany był jedynie komunikat o pracach technicznych, które planowo miały się zakończyć 21 lipca o godzinie 1:00. Nastąpiła jednak obsuwa i o 1:00 komunikat wskazywał już na planowe zakończenie prac o 8:00.

Kolejne godziny mijały, a 8:00 szybko zmieniła się najpierw w 9:00, a później w 12:00. W południe informacja o przerwie technicznej wskazuje już na 14:00 i nie wiadomo, czy to ostatnie słowo twórców.

Obraz

Gracze, którzy zarezerwowali już swój czas na wirtualne łowy, póki co nie doczekali się w grze nawet przeprosin. W komunikacie zawarte są jedynie "podziękowania za cierpliwość".

Wiedźmin: Pogromca Potworów - licznik pobrań szaleje, ale oceny lecą w dół

Krótko po premierze licznik pobrań w samym Google Play przekroczył już barierę 50 000, co można uznać za baaardzo udany start, jakiego życzyłoby sobie większość twórców gier. Jako jednak że grać się nie da, z minuty na minutę przybywa negatywnych opinii. O 12:00 rozkład ocen wygląda tak:

Obraz

Z komentarzy wynika, że za większość negatywnych ocen odpowiada rozczarowanie rozciągającą się w czasie przerwą techniczną.

Obraz

Warto w tym momencie odnotować, że Wiedźmina: Pogromcę Potworów dało się uruchomić już kilka dni przed premierą, pobierając plik instalacyjny z sieci. Część graczy zdążyła więc już wystawić opinie po zapoznaniu się z rozgrywką.

Jako że Wiedźmin: Pogromca Potworów wymaga pobrania niemal 2 GB danych, zainteresowani mimo wszystko powinni go pobrać jeszcze przed uruchomieniem serwerów:

Wiedźmin: Pogromca Potworów to geolokalizacyjna gra w rozszerzonej rzeczywistości, która pod względem mechaniki przypomina słynne Pokemon GO. Za jej produkcję odpowiada polskie studio Spokko, wchodzące w skład grupy CD Projekt.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)