Zarażaj bakteriami w swoim telefonie - recenzja Bacteris

Zarażaj bakteriami w swoim telefonie - recenzja Bacteris
Marek Pruski

25.04.2015 13:06, aktual.: 26.04.2015 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zainspirowany ostatnim Tygodniem w krzywym zwierciadle, postanowiłem rozpocząć poszukiwania kolejnej gry w mikroświecie. I wiecie co? Teraz na moim telefonie faktycznie można znaleźć Bakterie – zaktualizowane do najnowszej wersji, prosto od studia Triple Hill

Bacteris, bo tak dokładnie nazywa się testowany tytuł, to strategiczna zręcznościówka, w której trwa nieustanna walka kilku szczepów bakterii. Rozmnażają się i walczą między sobą o przetrwanie.

Obraz

Zadaniem gracza jest tu przejęcie wszystkich grup, przy pomocy swoich bakterii. Ta dobra, początkowa ma kolor zielony i walczy z innymi kolorami. Na każdej grupie jest napisane ile znajduje się w niej bakterii i to ocenia jej realną siłę do walki i obrony. Oczywiście bakterie jak to bakterie cały czas się mnożą i mnożą, i mnożą…

Z początku wszystkie szczepy są nieruchome, wtedy faktycznie bardziej chodzi o zręczność I jak najszybsze unicestwienie przeciwnika, później jednak dochodzi opcja poruszania się i sprawy przybierają nieco inny obrót. Na planszy pojawiają się nowe elementy, które uniemożliwiają wymianę bakterii między grupami.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Szczepy atakują się nawzajem, a gdy zielony z planszy zniknie, na ekranie zagości napis „Game Over”. Atakowanie wiąże się z odpowiednią strategią. Często bowiem przeciwnik zaczyna z przewagą liczebną, nawet dość znaczną. Atak w odpowiednim momencie daje często zaskakujące efekty

Sterowanie w tej grze pozytywnie nie zaskakuje i działa niestety jak bakteriobójczy domestos. Przesunięcie palca od jednej grupy w stronę drugiej prowadzi do ataku, jednak gra wymaga bardzo dokładnego przesunięcia, w dodatku w żaden sposób nie naprowadza. Poruszanie się również często nie jest praktyczne i mogłoby być lepiej skonstruowane.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Gra opiera się o model freemium, więc część poziomów jest zablokowana. Plusem tego rozwiązania jest jednak brak reklam. 30 leveli to jak dla mnie odpowiednia liczba, by zachęcić użytkownika do zakupu. Gra czasem może sprawić trudność, jednak ogólnie poziom aż tak wygórowany nie jest. Pochwalić można również przyjemną grafikę, muzyka przynajmniej mi do gustu nie przypadła.

Prosty tytuł zbudowany w oparciu o oryginalny pomysł. Nie jest to z pewnością

wysokobudżetowa produkcja, a jedynie zręcznościówka małego studia gier indie z całkiem ładną oprawą oraz być może zaskakującym poziomem trudności. Standardowo już, zostawiam linki do sklepów. Choć nie zawsze trafiam w wasze gusta, to słowa krytyki przydają się przy recenzowaniu kolejnych gier, więc zachęcam również do komentowania.

PLUSY:

[plus] Oryginalny pomysł

[plus] Przyjemna oprawa

[plus] Brak reklam

[plus] Miejscami wymagająca i wciągająca rozgrywka

Minusy:

[minus] Sterowanie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)