Zaskakująca premiera Icewind Dale: Enhanced Edition w Google Play

Zaskakująca premiera Icewind Dale: Enhanced Edition w Google Play

Zaskakująca premiera Icewind Dale: Enhanced Edition w Google Play
Zbigniew Kowal
02.11.2014 08:08, aktualizacja: 02.11.2014 09:08

Nieco ponad dwa miesiące temu informowałem Was o planach wydania gry Icewind Dale na urządzenia mobilne. Moje przypuszczenia na temat daty premiery oraz sugerowanej ceny nie okazały się trafne. Ku zaskoczeniu wielu, odświeżony tytuł najpierw pojawił się w Google Play.

Producenci gier przyzwyczaili już nas do tego, że najpierw publikują swoje gry w App Store, a dopiero później biorą się za portowanie gry na urządzenia z Androidem na pokładzie. W przypadku Icewind Dale: Enhanced Edition jest jednak zupełnie inaczej. Kultowa pozycja po cichutku pojawiła się w sklepie z aplikacjami Google’a. Premiera w App Store nadal nie została wyznaczona.

Obraz

Edycja Enhanced oferuje wszystko to, co oryginalny tytuł z 2000 roku oraz sporo nowych usprawnień, w tym sześć wyciętych przed premierą rozszerzonych questów. Gra zawiera dodatki Heart of Winter oraz Trails of the Luremaster. Całość uzupełniona jest o 60 nowych przedmiotów, grywalną rasę półorków, 122 nowe zaklęcia oraz 31 nowych kombinacji ekwipunku przeniesionych z Baldur’s Gate.

Dla tych, którzy nie grali w Icewind Dale, kilka słów wyjaśnienia. Produkcja Beamdog jest klasyczną grą RPG z mechaniką zabawy zaprojektowaną na podstawie znanego systemu Dungeons & Dragons. Zabawa polega na walce (system aktywnej pauzy) oraz rozwijaniu statystyk kilkuosobowej drużyny. Do wykonania czeka mnóstwo misji pobocznych. Icewind Dale to bardzo rozbudowana gra, a liczba wątków i interakcji między bohaterami może przyprawić o zawrót głowy.

Obraz

Co najważniejsze, twórcy dostosowali grę (podobno lepiej niż Bladurs Gate) do dotykowych ekranów. Ciekawostką jest również zastosowanie trybu widescreen, który powstał przy użyciu oryginalnych artworków z oryginału. Całość uzupełniono o funkcje wieloosobowe ułatwiające znalezienie graczy do zabawy on-line.

Większość ekspertów upatrywała premiery Icewind Dale: Enhanced Edition na tegoroczną gwiazdkę w cenie zbliżonej do wersji PC dostępnej na stronie Beamdog. Tym czasem aplikacja jest już dostępna do pobrania z Google Play za 7 euro. Moim zdaniem to dobry powód, aby sięgnąć po grę, nawet jeśli miało się do czynienia z oryginałem.

Icewind Dale: Enhanced Edition Announcement Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)