Zdjęcia Google żegnają się z subskrypcją drukowania. Przynajmniej na razie

Zdjęcia Google żegnają się z subskrypcją drukowania. Przynajmniej na razie

Zdjęcia Google żegnają się z subskrypcją drukowania. Przynajmniej na razie
Patryk Korzeniecki
20.06.2020 15:47, aktualizacja: 20.06.2020 17:47

Monthly Photo Prints było usługą Google'a, która z założenia miała regularnie i automatycznie utrwalać najlepsze momenty naszego życia. Zostanie ona anulowana, ale nie oznacza to, że już więcej jej nie zobaczymy.

Monthly Photo Prints było nową subskrypcją usługi Zdjęcia Google. Pomysł był następujący: algorytmy automatycznie wybierały 10 najlepszych zdjęć z ostatnich 30 dni i wysyłały je użytkownikowi w formie drukowanej. Idea była piękna - zgodzicie się chyba ze mną, że fizyczne zdjęcia mają w sobie swój urok.

Monthly Photo Prints oferowane było początkowo oferowane tylko w USA w ramach programu próbnego. Właśnie dobiega końca.

Zdjęcia Google bez Monthly Photo Prints

Google anuluje program z dniem 30 czerwca 2020 roku. W e-mailu rozesłanym subskrybentom wyjaśnia, że chce wprowadzić ulepszenia na podstawie sugestii użytkowników, jednak mimo wszystko na razie postanowiono zakończyć działanie usługi.

Wraz z końcem miesiąca zostaną rozesłane ostatnie fotografie. Oczywiście wstrzymane zostaną także automatyczne opłaty ściągane z karty w ramach subskrypcji.

412215941569905196

Google nie precyzuje, kiedy abonament drukowanych zdjęć wróci. W e-mailu możemy jednak wyczytać, że twórcy mają nadzieję na wprowadzenie szerszej dostępności subskrypcji. Ciekawe jaka jest szansa na to, że kiedykolwiek trafi ona do Europy, w tym Polski.

Usługa Monthly Photo Prints nie była droga. Za równowartość 31 złotych użytkownik otrzymywał co miesiąc 10 zdjęć wydrukowanych na matowym papierze w wymiarach 4 x 6 cala (ok. 10,16 x 15,24 cm). Rozsyłane były w kartonowych kopertach, dzięki czemu mogłyby posłużyć też jako prezent.

Czy abonament drukowanych zdjęć ze Zdjęć Google mógłby przyjąć się w Polsce? Dajcie znać, co myślicie o pomyśle Google'a.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)