Zegarki z Android Wear nadciągają. Co jednak z tego, skoro to nie sprzęt dla nas?

Zegarki z Android Wear nadciągają. Co jednak z tego, skoro to nie sprzęt dla nas?

Zegarki z Android Wear nadciągają. Co jednak z tego, skoro to nie sprzęt dla nas?
Mateusz Żołyniak
25.06.2014 14:56, aktualizacja: 26.06.2014 13:33

Android Wear to jedna z kluczowych nowości Google'a w tym roku. Niestety, na razie możemy zapomnieć o zegarkach z Google Now.

Dzisiaj startuje konferencja Google I/O, na której powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej o nowej wersji Androida (5.0?), przyszłości Google Glass oraz nowych usługach zdrowotnych. Gwoździem programu będzie jednak nowy system Android Wear, który został przygotowany z myślą o zegarkach.

Nadchodzą zegarki z Androidem Wear

Sądzę, że zostaną zaprezentowane nie tylko funkcje nowej platformy, ale też finalne wersje opartych na niej urządzeń. Sporo wiadomo już o LG G Watch, który do sprzedaży wejdzie 7 lipca. Będzie go można kupić Stanach i na Starym Kontynencie, a jego cena powinna wynieść około 225 euro (225 dol. w USA). Podczas Google I/O powinniśmy zobaczyć również Moto 360, który ma się wyróżniać okrągłym ekranem.

Obraz

Wiele mówi się też o zegarku Samsunga, który - według najnowszych plotek - ma nosić nazwę Gear Live i być wyposażony w 1,63-calowy ekran Super AMOLED, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wbudowanej, baterię 300 mAh oraz procesor o taktowaniu 1,2 GHz (układ Samsunga lub Qualcomma). Plotkuje się też o podobnych zegarkach Asusa i HTC.

Nie kupimy ich u nas, ale...

Sprzętu nie będzie brakować, ale dla nas nowości z Androidem Wear to raczej ciekawostka. Według moich informacji LG i Motorola nie będą sprzedawać swoich urządzeń na polskim rynku. Trudno powiedzieć, jak postąpi Samsung, ale na cuda bym nie liczył. Dlaczego?

Obraz

Gdy Google dogadywał się z firmami, które chcą wprowadzić sprzęt oparty na zegarkowej zawarto porozumienie, zgodnie z którym urządzenia te będą sprzedawane z poziomu sklepu Google Play (na rynkach, na których dostępny jest sklep, możliwe będą inne kanały dystrybucji). W krajach bez pełnej oferty Google'a (w tym Polsce) urządzeń z Androidem Wear nie będzie można kupić, nawet jeśli producenci będą gotowi do ich wprowadzenia.

Nie oznacza to jednak, że wszystko stracone. Może się okazać, że Samsung czy LG w przyszłości będą dodawać Gear Live czy G Watcha do swoich topowych telefonów. Tego typu zestawy mogą obejść nałożone przez giganta ograniczenia. Wszystko będzie zależało od zainteresowania inteligentnymi zegarkami z systemem Google'a.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)