Zgadnijcie, jakiego telefonu używa Jarosław Kaczyński

Zgadnijcie, jakiego telefonu używa Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia Sejmu dał się przyłapać z telefonem
Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia Sejmu dał się przyłapać z telefonem
Źródło zdjęć: © Andrzej Hulimka / Forum
Miron Nurski
17.12.2020 11:29, aktualizacja: 17.12.2020 13:52

Najwidoczniej wicepremier nie jest fanem ani Androida, ani iOS-u.

16 grudnia 2020 - podczas 23. Posiedzenia Sejmu IX kadencji - Jarosław Kaczyński dał się przyłapać fotografom na prowadzeniu rozmowy telefonicznej. Dzięki temu wiemy, jakiego telefonu używa.

Jarosław Kaczyński korzysta z... Nokii 3310

A przynajmniej na to wskazuje wspomniane zdjęcie. Mowa jednak nie o kultowej Nokii 3310 z 2000 roku, lecz reedycji wydanej w roku 2017. Tej z kolorowym ekranem i fikuśną obudową.

Reedycja Nokii 3310 z 2017 roku
Reedycja Nokii 3310 z 2017 roku

Wersja kolorystyczna wskazuje na to, że prawdopodobnie jest to pierwsza z trzech wydanych przez Nokię generacji, bez łączności 3G i 4G. To prosta komórka uzbrojona w garść podstawowych funkcji jak aparat, kalendarz czy prosta przeglądarka internetowa.

W wolnych chwilach Jarosław Kaczyński może słuchać muzyki korzystając z wbudowanego odtwarzacza MP3 lub radia FM oraz - oczywiście - grać w kultowego "węża".

Jarosław Kaczyński z Nokią 3310: czy to bezpieczne?

Oczywiście pojawia się pytanie, czy to odpowiedni telefon dla osoby pełniącej tak ważną funkcję w państwie. Cóż, to zależy.

Obraz

Z jednej strony Nokia 3310 pozbawiona jest stałego dostępu do internetu (ekstremalnie wolne połączenie z siecią następuje dopiero w momencie uruchomienia przeglądarki), co utrudnia ewentualną kradzież danych bez fizycznego dostępu do urządzenia.

Z drugiej natomiast Nokia 3310 wykłada wszystkie dane na tacy osobom, które fizyczny dostęp do urządzenia mają. Komórka nie ma wbudowanego czytnika linii papilarnych, więc ważne SMS-y mogą być chronione co najwyżej PIN-em, który przecież podejrzeć raczej nietrudno.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (127)