Zgarnij 30 tys. euro na realizację marzenia

Być może masz w głowie świetny pomysł, którego nie możesz zrealizować tylko dlatego, że brakuje ci środków. Opisz go, pokaż światu i zgarnij 30 tys. euro na jego realizację.

Zgarnij 30 tys. euro na realizację marzenia
Jan Blinstrub

14.08.2013 | aktual.: 14.08.2013 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcesz wyłożyć centrum swojego miasta tulipanami? Chciałbyś zorganizować jednodniową, ogólnoeuropejską akcję, by zwrócić uwagę ludzi na problem technologicznego wykluczenia mieszkańców krajów rozwijających się? A może marzysz o tym, by zaprojektować własny telefon komórkowy? Po prostu przygotuj zgłoszenie - być może już w niedalekiej przyszłości będziesz realizować swój projekt.

Jak to działa?

Przede wszystkim odwiedź stronę Oxford Big Project i rzuć okiem na regulamin  - znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące konkursu. Zasady są proste, więc będziesz mógł skoncentrować się na przygotowaniu prezentacji swojego projektu.

Konkurs jest skierowany do osób, które mają od 16 do 25 lat (włącznie). Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września do godziny 23.59. Na stronie Oxford Big Project będziesz musiał wypełnić prosty formularz podając swoje podstawowe dane.

Kolejnym krokiem jest prezentacja projektu. Najpierw musisz przyporządkować go do kategorii:

  • Big Fun - wielkie projekty których mają bawić i sprawiać przyjemność;
  • **Big Team **- projekty, które muszą być realizowane przez wiele osób;
  • **Big Heart **- projekty, za którymi stoi wielkie przesłanie;
  • Big Out of the box - wielkie projekty, które nie pasują do wcześniejszych kategorii.

Później ustalasz jaki tytuł będzie mieć projekt, podsumujesz go w jednym tweecie, napiszesz dlaczego właśnie ty chcesz wygrać konkurs i dołączasz prezentację projektu. Może być w formie: wideo, tekstu, prezentacji lub grafiki w formatach: PDF, AVI lub MPEG, ale plik nie może być większy niż 5MB.

Po potwierdzeniu zgłoszenia pojawi się ono na stronie Oxford Big Project.

Etapy konkursu

Pierwszym etapem będzie preselekcja zgłoszeń, według opisanych w regulaminie kryteriów. W następnym kroku jury wybierze 20 spośród wyselekcjonowanych wcześniej projektów oraz dwa dodatkowe, które znajdą się na liście rezerwowej.

Spośród 20 półfinalistów internauci od 15 października do 15 grudnia będą wybierać 5 finalistów.

W styczniu 2014 roku finaliści zostaną zaproszeni na warsztaty, na których będą pracować z ekspertami nad optymalizacją swoich projektów. Na koniec warsztatów każdy z zespołów otrzyma 1000 euro na przygotowanie prezentacji projektu przed Wielkim Jury. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony 18 lutego 2014 roku.

Główną nagrodą w konkursie jest 30000 euro na realizację projektu.

Zasady konkursu są proste, a nagroda atrakcyjna. Jeśli więc marzycie o zrobieniu czegoś nieszablonowego, zabierajcie się do pracy - formalności nie zabierają dużo czasu. Spójrzcie na przykład.

Automatyczny doradca technologiczny. Mój Big Project

Komputer będzie kiepskim doradcą medycznym, budowlanym czy księgowym, ale jestem przekonany, że w najbliższej mi dziedzinie - nowych technologiach - odpowiednio przygotowany algorytm mógłby skutecznie zastąpić branżowego eksperta. To jest właśnie mój Big Project - automatyczny doradca technologiczny, który podpowie, jaki sprzęt wybrać i dlaczego.

Zabieram się za wypełnienie formularza. Żeby nie tracić czasu korzystam z opcji Facebook Connect, żeby automatycznie pobrać informacje z mojego profilu. Uzupełniam tylko nazwę konta na Twitterze i wprowadzam hasło.

Obraz

W następnym kroku opisuję projekt. Wprowadzam nazwę, zdjęcie będące ilustracją projektu i kategorię. Wybieram Big out of the box, ponieważ automatyczny doradca nie mieści się w żadnej innej kategorii.

Obraz

Dodaję krótki opis na 140 znaków i piszę dlaczego chcę wygrać. Dodaję pliki z szczegółowym opisem projektu i wprowadzam nazwę zespołu. To wszystko. Klikam “opublikowane”.

Obraz

Gdybym wygrał, dostalibyście narzędzie, dzięki któremu zyskalibyście mnóstwo czasu. Zamiast szukać sprzętu, po prostu wpisalibyście w nim “telefon do grania za 1000 zł” lub “lekki i wydajny laptop” a zaprogramowany przez ekspertów algorytm pokazałby najlepiej dopasowane urządzenia.

// < ![CDATA[

// < ![CDATA[

// < ![CDATA[

// < ![CDATA[

(function() {

if (document.readyState === 'complete') return;

if (typeof EbuzzingCurrentAsyncId === 'undefined') window.EbuzzingCurrentAsyncId = 0;

else EbuzzingCurrentAsyncId++;

var containerId = 'EbuzzingVideoContainer' + EbuzzingCurrentAsyncId;

document.write('');

eval('window.EbuzzingScriptParams_' + containerId + ' = ;');

var s = document.createElement('script');

s.async = true; s.defer = true;

s.src = '//crunch.ebuzzing.com/seed_buzz1133499.js?target=' + containerId;

var x = document.getElementsByTagName('script')[0];

x.parentNode.insertBefore(s, x);

})();

// ]]>

Artykuł sponsorowany

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Komentarze (0)