Zgodnie z oczekiwaniami RollerCoaster Tycoon 4 przechodzi na model freemium

Zgodnie z oczekiwaniami RollerCoaster Tycoon 4 przechodzi na model freemium
15.08.2014 09:07
Zgodnie z oczekiwaniami RollerCoaster Tycoon 4 przechodzi na model freemium
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Nieco ponad 4 miesiące temu przestrzegałem Was przed zakupem RollerCoaster Tycoon 4 Mobile z App Store. Gra od początku bowiem była nastawiona na zarabianie w modelu freemium. Kto wtedy wydał kilka euro, dzisiaj zapewne żałuje, bo dzieło Atari od teraz jest dostępne do pobrania za darmo.

Nie jest to chwilowa promocja, jak to ma miejsce z większością tytułów w sklepie z aplikacjami Apple’a. Gra kilka dni temu oficjalnie stała się aplikacją freemium, którą można pobrać za darmo. Ruch ten był zaplanowany od samego początku. Najpierw jednak chciano sprawdzić czy znajdą się chętni do zapłacenia za uznaną na rynku markę.

412086145124664230

O dziwo większość osób dała się nabrać i zakupiła grę w dniu premiery. Aplikacja bez problemu dostała się do Top 10 płatnych gier w większości krajów. Teraz ten sam ruch zostanie powtórzony z rankingiem darmowych gier. Wprawdzie kupujący płatną wersję otrzymali kilka wirtualnych dolarów na zakupy w grze, ale była to tylko podkładka pod ewentualną fale niezadowolenia po przejściu na mikrotranskacje.

W RollerCoaster Tycoon 4 zadaniem gracza jest budowa własnego parku rozrywki. Atrakcje w parku muszą być tak pociągające, aby odwiedzający go ludzie zostawiali w nim sporo pieniędzy. Można zatem budować własne rollercoastery, restauracje, hotele, dekoracje lub budki z jedzeniem.

412086145124860838

Zarobione pieniądze inwestuje się w nowe maszyny oraz ulepszanie biznesu. Oczywiście, budowa kolejnych atrakcji (ponad 50 dostępnych) oprócz środków finansowych wymaga także czasu. Jak nietrudno się domyślić, czas ten można zredukować dzięki specjalnej walucie kupionej w wirtualnym sklepiku.

Cóż, teraz możecie sprawdzić co też przygotowało Atari dla swoich fanów. Nie musicie kupować jednak kota w worku jak uczynili to gracze kilka miesięcy temu. Aplikacje pobieracie za darmo z App Store, a później wystarczy tylko inwestować prawdziwe pieniądze na wirtualne atrakcje dla naszego parku rozrywki.

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile - Announcement Trailer

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)