Zgubiłeś telefon? Google pomoże ci go odnaleźć

Funkcja "Znajdź moje urządzenie" na telefonie z Androidem
Funkcja "Znajdź moje urządzenie" na telefonie z Androidem
Źródło zdjęć: © Komórkomania | Wojciech Kulik
Wojciech Kulik

07.04.2023 09:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgubienie telefonu komórkowego jest w stanie wywołać uczucie olbrzymiego niepokoju. Firma Google pomaga go odnaleźć, a w przyszłości będzie to robić jeszcze skuteczniej.

Gdy zgubisz iPhone’a, możesz go odnaleźć nawet wtedy, gdy zostanie wyłączony lub wyczerpie się jego akumulator. W przypadku telefonów z Androidem niestety nie jest tak dobrze. Funkcja "Znajdź moje urządzenie" działa obecnie tylko tak długo, jak smartfon jest aktywny, co poważnie ogranicza jej skuteczność. Ma się to jednak zmienić.

Android pomoże znaleźć wyłączony telefon

Serwis 91mobiles opublikował informacje o pracach firmy Google nad rozszerzoną funkcją "Znajdź moje urządzenie". Tak jak w przypadku rozwiązania Apple, będzie ona działać także wtedy, gdy telefon zostanie wyłączony. Początkowo ma być dostępna na smartfonach Google Pixel, ale niewykluczone, że z czasem trafi też na urządzenia innych marek. Na razie jednak nie ma oficjalnego potwierdzenia.

Funkcja "Znajdź moje urządzenie" umożliwia śledzenie lokalizacji telefonu. W przypadku rozładowania akumulatora lub wyłączenia telefonu (albo samej lokalizacji), można jedynie podejrzeć ostatni odczyt.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak zlokalizować zgubiony telefon?

Funkcja "Znajdź moje urządzenie" nie zawsze jest włączona domyślnie. Aby ją aktywować, należy uruchomić Ustawienia, a następnie odnaleźć odpowiednią opcję w zakładce "Zabezpieczenia". Telefon musi też mieć włączoną opcję lokalizacji.

W przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu należy następnie – korzystając z przeglądarki lub aplikacji Znajdź moje urządzenie – zalogować się na swoje konto Google. Po chwili zobaczysz swoje urządzenia i uzyskasz możliwość sprawdzenia ich lokalizacji. Możesz także zdalnie uruchomić dzwonek (nawet jeśli smartfon jest wyciszony), jak również zablokować urządzenie i wykasować z niego dane.

Wojciech Kulik, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)