Zmiany w Orange POP - koniec darmowych rozmów na stacjonarne

Strona głównaZmiany w Orange POP - koniec darmowych rozmów na stacjonarne
06.11.2010 16:25
OPOP - zmiana zasad!
OPOP - zmiana zasad!
Kira Czarczyńska
Kira Czarczyńska

Od dwóch dni klienci Orange POP dostają informacje o nowych zasadach korzystania z pakietu 1000 minut. Dotąd można było wykorzystać go zarówno na rozmowy w ramach sieci, jak i na numery stacjonarne. Teraz to się zmieniło - z powodu nadużyć.

Klientom oczywiście zmiana się nie podoba. Spora część z nich nie dzwoni tylko w ramach sieci, a pakiet 1000 minut był świetnym sposobem na załatwianie swoich spraw wymagających połączenia na numer stacjonarny.

Rzecznik prasowy Orange wyjaśnił więc przyczyny zmiany:

Drodzy, zmiana zasad obowiązywania pakietu 1000 minut związana jest z nadużyciem pakietu w urządzeniach typu Fixed Cellular Terminal.

"FCT jest urządzeniem komórkowym z własną kartą SIM, które może być podłączone np. do sieci stacjonarnej. Działanie tych urządzeń, oprócz strat finansowych, powoduje duże obciążenie sieci, co prowadzi do pogorszenia jakości połączeń, a w niektórych obszarach nawet braku możliwości ich nawiązania. Aby zminimalizować negatywny wpływ FCT na sieć, zdecydowaliśmy się na wykluczenie numerów stacjonarnych z pakietu" - tłumaczy rzecznik, dodając, że zdaniem większości operatorów jest to działanie nieuczciwe, choć zgodne z prawem.

Szkoda, że przy okazji walki z takim sposobem wykorzystywania sytuacji oberwą także uczciwi klienci.

Ciekawe, jaki wpływ ta zmiana zasad będzie miała na popularność pakietu 1000 minut?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)