Zmiany w Sklepie Play. Google ma plan naprawy ocen aplikacji

Zmiany w Sklepie Play. Google ma plan naprawy ocen aplikacji

Zmiany w Sklepie Play. Google ma plan naprawy ocen aplikacji
Miron Nurski
24.08.2021 11:55, aktualizacja: 24.08.2021 13:55

Na planowanych zmianach mają skorzystać zarówno użytkownicy Google Play, jak i wydawcy.

Google ogłosił, że dotarły do niego sygnały dotyczące możliwości usprawnienia systemu ocen w Sklepie Play, więc postanowił wysłuchać opinii użytkowników.

Wkrótce Sklep Play będzie wyświetlał średnią ocen z danego kraju

Aktualnie Sklep Play wylicza średnią ocen użytkowników na całym świecie, co - jak twierdzi sam Google - ma swoje wady. Firma zauważa, że zdarza się, że jakiś błąd w aplikacji występuje tylko na jednym rynku, a negatywnie wpływa na oceny globalnie.

Od listopada 2021 gromadzone dane mają być regionalizowane, więc Polacy zobaczą średnią ocen wystawionych przez mieszkańców Polski.

Google chce też, by Sklep Play uwzględnił typy urządzeń

Google zwraca uwagę na to, że niektóre aplikacje są doskonale dostosowane do tabletów, ale oceny nie odzwierciedlają ulepszeń pod duże ekrany, bo użytkownicy smartfonów mają przewagę liczebną. Wkrótce ma się to zmienić.

412224095649202732

Na początku 2022 roku Sklep Play ma zacząć niezależnie wyliczać średnią ocen wystawionych przez użytkowników smartfonów, tabletów, Chromebooków, składanych telefonów, Androida Auto oraz Wear OS-u.

Google wierzy, że zmiana ta da programistom motywację do dostosowywania swoich aplikacji pod różne typy urządzeń. Dotyczyć ma to głównie tabletów, których popularność wystrzeliła ostatnio w górę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)